Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualnościWieści z kraju i ze świata

Słono u dentysty
  • 24-10-2008
 

Prywatne leczenie zębów kosztuje; i to sporo. Średnio wizyta u dentysty kosztuje ok.100 zł; za ekstrakcję płaci się od 60 zł wzwyż; za protezę trzeba wyłożyć około 1500 zł, albo czekać nawet dwa lata w kolejce na wizytę u stomatologa zatrudnionego w publicznej służbie zdrowia.

Rosnąca inflacja spowodowała podniesienie cen prawie we wszystkich prywatnych gabinetach – nie tylko stomatologicznych. Jednak z racji tego, iż stomatologia to dziedzina prawie w 100% sprywatyzowana a specjalistów zatrudnionych w publicznych placówkach jest jak na lekarstwo, pacjenci szczególnie dotkliwie odczuwają finansowe skutki odwiedzin w gabinecie dentystycznym. Tym bardziej, że Polacy do szczególnie dbających na co dzień o zęby wciąż nie należą i jeśli decydują się na wizytę u stomatologa, często okazuje się, że leczenie będzie kosztowne i czasochłonne.

- Rosną zarówno ceny wizyt u specjalistów, jak i kolejki do ich gabinetów - mówi Radosława Staszak-Kowalska, prezes Bydgoskiej Izby Lekarskiej. - Z kraju wyjechało około pięciu tysięcy lekarzy, więc i specjalistów jest coraz mniej. Natomiast wizyty są droższe, bo za wszystko płacimy coraz więcej; za benzynę, środki medyczne, koszty wynajmu gabinetów... Lekarze też muszą kalkulować.

Ceny usług dentystycznych wynikają więc bezpośrednio ze złożonej sytuacji na rynku, a pośrednio – z niespójnej polityki zdrowotnej w państwie i z wciąż nieuporządkowanych przepisów. Niestety, wszystko odbija się na kieszeniach pacjentów.

 

Źródło: „Gazeta Pomorska”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS