Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualnościWieści z kraju i ze świata

Pseudostomatolog z dyplomem technika
  • 17-09-2008
 

Na Żoliborzu przyjmował stomatolog, który tak naprawdę był tylko technikiem protetykiem. Leczył zęby, zakładał protezy, miał przyzwoicie wyposażony gabinet, opatrzony szyldem; i sympatyczne podejście do pacjenta. Nie miał jedynie wykształcenia lekarza dentysty ani uprawnień do pracy w zawodzie stomatologa. Gabinet funkcjonował wiele lat i proceder trwałby dalej, gdyby nie niezadowolenie jednej pacjentki, która po dzianiach pseudostomatologa nabawiła się zapalenia dziąseł i kłopotów z założonym u niego mostem. Zażądała zwrotu pieniędzy za protezę, ale protetyk zaproponował jej jedynie połowę tego, co zapłaciła. Pacjentka udała się ze skargą do izby lekarskiej, a tam dowiedziała się, że stomatolog o takim nazwisku nie figuruje w rejestrze lekarzy.

Fałszywym dentystą zajęła się prokuratura, a w sądzie zapadł wyrok o ograniczeniu wolności w zawieszeniu, grzywnie i zakazie wykonywania zawodu technika dentystycznego przez 3 lata. Sprawa jednak nie uległa zakończeniu, ponieważ powódka żąda zadośćuczynienia w wysokości 140 tys. zł; protetyk zapowiedział zapłatę sumy siedmiokrotnie niższej.

-Chcieliśmy zakończyć tę sprawę i pójść na ugodę, ale żądania powódki rosną. Nie wiemy, skąd ona bierze tak wygórowane sumy – wyjaśnia brak ugody pełnomocnik pozwanego.

Sąd też proponował wypracowanie kompromisu, tłumacząc, ze nie wiadomo, jaki wyrok może zapaść w tej sprawie, ale żadna ze stron nie chce słyszeć o ugodzie w postaci 50 tys. zadośćuczynienia (kwotę zaproponowano w sądzie). Teraz zostaną przesłuchani świadkowie i powołani biegli. Nie wiadomo, kiedy i jaki będzie wyrok.

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS