Technik
- Warto wiedzieć ...
- Artykuły fachowe
- Dowiedz się jak ...
- Spis szkół w których można uzyskać tytuł technika dentystycznego
- Forum
- Ogłoszenia - Technik
- Praca
- Relacje z imprez
- Subskrypcja
- Dodaj laboratorium
- Współpraca
- Dental Labor
- Historia Techniki Dentystycznej
- Kongres Techniki CEDE2011
- Kongres Techniki Dentystycznej
- Kongres Techniki Dentystycznej Poznań
- Poradnik Technika
- Prawo i Finanse Techników
- Rejestracja na Kongres
- Rejestracja na kongres 2012
- Staż dla technika dentystycznego
- W laborze
Ankieta

- 12-04-2011
Od 1 kwietnia mają wejść w życie nowe przepisy w zmienionej ustawie o VAT, w myśl których pakiety medyczne, które pracodawcy oferują pracownikom, będą zwolnione z VAT. Posłowie tym samym zlikwidowali problem, który od początku roku budził wiele obaw o właściwe naliczenie podatku VAT w przypadku tych właśnie pakietów.
„Dodawany nowelizacją pkt 19a w art. 43 ust. 1 ustawy o VAT wyraźnie obejmie zwolnieniem z VAT świadczenie usług medycznych, jeżeli zostały one nabyte przez podatnika we własnym imieniu, ale na rzecz osoby trzeciej” - napisano w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.
Zdaniem części specjalistów prawa, z przepisów, które obowiązują od początku stycznia tego roku, wynika, że podatek VAT od pakietów medycznych powinien być naliczany. Jeśli bowiem pracodawca, który zakupił pakiet świadczeń medycznych w celu odsprzedania go na rzecz pracowników, nie jest np. zakładem opieki zdrowotnej, odsprzedaż taka nie podlega pod zwolnienie z VAT.
Dzięki nowelizacji prawa zniknie problem niejasności w interpretowaniu przepisów, a pakiety świadczeń medycznych nie będą obciążone 23-procentowym VAT.
Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”