Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzMarketing stomatologicznyMarketing usług stomatologicznych

Medycyna społecznościowa?
 

 

 

 

 

 

Medycyna społecznościowa – termin ten nie odnosi się do specjalizacji, ale mógłby stać się dobrym określeniem na nazwanie edukacyjnej i informacyjnej roli aktywności lekarzy i stomatologów w mediach społecznościowych. Media te, poza możliwością szybkiego kontaktu z dużą liczbą pacjentów, otwierają pole do edukacji i szerzenia profilaktyki. Z platform społecznościowych korzysta na całym świecie już wielu lekarzy lub dentystów. Każdą platformę cechuje jednak swoista indywidualność, dlatego należy rozważnie dobrać rodzaj i długość wpisów umieszczanych na każdym z portali oraz dostosować język przekazu zarówno do charakteru medium, jak i grupy, do której informacja jest kierowana.

 

Niezależnie od tego, na którym portalu przekaz zostanie umieszczony, powinien cechować się kilkoma uniwersalnymi własnościami:

 

  • być merytoryczny, łatwy w odbiorze dla grupy docelowej;

  • być zwięzły, precyzyjny i dokładny oraz aktualny;

  • jeśli nie jest to informacja z pierwszej ręki, jej wiarygodność musi być 100-procentowa – gdyż umieszczenie nieprawdziwej wiadomości na profilu własnym najbardziej godzi w wiarygodność umieszczającego.

Źródło: Opracowanie własne


 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS