Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
Dokumenty, które muszą być prowadzone przez ZOZ to m.in.:
-
Księga przyjęć – zawiera wszystkie istotne informacje o podmiocie udzielającym świadczeń oraz dane związane z przyjęciem konkretnego pacjenta: informacje o personaliach pacjenta, datę i godzinę jego zgłoszenia się do zakładu opieki zdrowotnej, dane o udzielonych świadczeniach, oznaczenie osoby, która świadczeń udzielała oraz osoby, która dokonywała wpisu do księgi. Każda księga musi mieć swój numer porządkowy. Pacjenci powinni być też wpisywani pod kolejnymi numerami porządkowymi.
-
Księga zabiegów – musi być oznaczona numerem porządkowym. Zawiera informacje o podmiocie, personaliach pacjenta (wraz z jego PESEL-em), datę wykonania zabiegu, dane na temat lekarza lub podmiotu zlecającego zabieg, informacje o samym zabiegu i jego przebiegu oraz oznaczenie lekarza lub osoby uprawnionej, która zabieg wykonała.
-
Księga pracowni diagnostycznej – zawiera oznaczenie podmiotu oraz wpisy dokonywane wg kolejnych liczb porządkowych, w których zawarte są dane personalne pacjenta, daty wpisu oraz wykonania badania, dane o kodzie resortowym komórki zlecającej wykonanie badania lub informacje o podmiocie zlecającym, oznaczenia lekarza zlecającego badanie oraz osoby wykonującej badanie, informacje o samym badaniu.
-
Kartoteka środowisk epidemiologicznych – zawiera oznaczenia: podmiotu, pacjenta, środowiska epidemiologicznego (z opisem i adresem) oraz informacje na temat zamieszkujących z pacjentem osób i ocenę warunków socjalnych.
Źródło: Opracowanie własne