Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez

- 08-07-2010
Pomimo tego, iż od 12 czerwca 2010 r. obowiązuje rozporządzenie ministerialne nakładające na lekarzy obowiązek wykupienia OC, część środowiska medycznego jest zaskoczona nowym prawem.
Cześć lekarzy dostała powiadomienia o zmianie przepisów od swoich ubezpieczycieli. Część jeszcze nic nie wie na temat nowego obowiązku ubezpieczeniowego. Dezorientacja medyków jest po części uzasadniona, ponieważ nowości prawne dotyczące obowiązku wykupienia polisy OC pojawiły w krótkim czasie. „(...) minister finansów podpisał rozporządzenie w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej lekarzy i lekarzy dentystów 26 kwietnia, 11 maja zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw, a 12 czerwca weszło w życie. W projekcie z początku roku funkcjonował zapis, że zawarte dotąd umowy zachowują swą moc do 12 miesięcy. Rozporządzenie z maja takiego czasu nie daje” - podaje „Polska Głos Wielkopolski”.
Nadal niejasne dla części prawników jest, czy lekarze i stomatolodzy zatrudnieni jedynie na etatach mają również obowiązek wykupu polisy OC.
– Jako pracownik etatowy uważam, że nie – mówi jeden z lekarzy.- Płacić nie zamierzam i zobaczymy co z tego wyniknie.
Lekarzy oburza również fakt, iż ubezpieczyciele żądają od przedstawicieli rozmaitych specjalizacji medycznych różnych wysokości opłat za ubezpieczenie.
- Jako Izba będziemy walczyć, by od nowego roku móc podpisywać zbiorowe ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej – zapowiada Krzysztof Kordel, prezes Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. – Wystąpiliśmy już w tej sprawie do ubezpieczycieli.
Źródło: „Polska Głos Wielkopolski”