Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez

- 07-08-2013
Naukowcy z Politechniki Białostockiej prowadzą prace, na których może skorzystać stomatologia. Opracowali m.in. wewnątrzkostne implanty dentystyczne oraz sposób stymulacji komórek kostnych dla implantów dokostnych. Dzięki tej metodzie ma udać się rozwiązać jeden z głównych problemów związanych z techniką implantowania w stomatologii: obluzowanie wszczepów w jamie kostnej.
Kolejne praktyczne rozwiązanie, które ułatwi życie pacjentom protetyków, to zatrzask kulowy do protez zębowych. Zatrzask charakteryzuje się minimalnym zużyciem. „Przy założeniu, że posiadacz protezy wyjmuje ją do umycia i zakłada minimum dwa razy dziennie, powierzchnie zaczepu po około czterech latach 'zaledwie uległyby dotarciu'” - informuje „Gazeta Współczesna” w wyd. z dn. 27.06.2013 r.
O rewolucyjnych rozwiązaniach dla stomatologii nic więcej na razie nie wiadomo – ponad to, że zostały zgłoszone do opatentowania.
– W związku z tym, że chodzi o nowe, innowacyjne rozwiązania, w trakcie prac nad nimi naukowcy nie chcą omawiać żadnych szczegółów z nimi związanych, by nie pokazać ich konkurencji –powiedziała odpowiedzialna za promocję na PB Agnieszka Halicka.
Źródło: „Gazeta Współczesna”