Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualnościEdukacja, kariera

Przyspiesza wcześniejsza specjalizacja
  • 15-09-2008
 

Nabierają tempa prace nad zmianą obowiązującego prawa: rozporządzenie, które ma ułatwić zdobywanie specjalizacji trafiło do konsultacji zewnętrznych. Jeśli proponowane zmiany zostaną zaakceptowane, lekarz oraz dentysta będą mogli szybciej rozpoczynać specjalizację. Młodzi lekarze uważają, że zmiany idą w dobrym kierunku, a wcześniejsza specjalizacja wyjdzie na dobre im samym i ich przyszłym pacjentom.

- Często dochodziło bowiem do sytuacji, że po ukończeniu stażu i zdaniu Lekarskiego Egzaminu Państwowego (LEP), lekarz musiał czekać nawet pół roku na rozpoczęcie specjalizacji – mówi Marcin Krupiński, prezes Stowarzyszenia Hipokrates, skupiającego młodych lekarzy.

Niektórzy rejestrowali się na ten czas jako osoby bezrobotne. Nowe terminy rozpoczęcia specjalizacji przewidziane są na 15 listopada i 15 kwietnia, co daje dwutygodniowy okres przerwy po zakończeniem stażu podyplomowego.

Zmiany są potrzebne – o tym, że przynoszą korzyści, świadczyć może lepsza organizacja kariery medyków już w trakcie stażu. Teraz mogą oni zdawać LEP jeszcze w trakcie jego trwania. Dzięki temu młody lekarz po ukończeniu stażu posiada już prawo do wykonywania zawodu i nie traci czasu na bierne oczekiwanie na rozpoczęcie kolejnego etapu w karierze. Likwidacja niepotrzebnych przestojów w kształceniu lekarzy i dentystów oznacza szybsze zasilanie nowymi kadrami środowiska medycznego, w którym obecnie brakuje wielu specjalistów.

 

Źródło: „Gazeta Prawna”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS