Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Sposoby przydatne w leczeniu dzieci
  • 13-02-2024
 

 

 

 

 

 

Strach przed dentystą, a nawet dentofobia to najczęstsza przeszkoda w systematycznym realizowaniu wizyt u dentysty. Aby dziecko u stomatologa nie bało się panicznie leczenia i wizyt kontrolnych, warto opracować skuteczną taktykę postępowania z małymi pacjentami.

Wszystkie działania mają na celu zdobycie zaufania dziecka, ponieważ jeśli mały pacjent będzie darzył zaufaniem zespół stomatologiczny, to będzie do współpracy nie tylko bardziej skłonny, ale również i chętny. Sprawdzone sposoby, które pomogą zdobyć zaufanie dziecka:

  • znajomość tego, co dziecko lubi – poznanie jego preferencji co do koloru czy hobby umożliwi dobrze opracowany formularz informacyjny o pacjencie, w którym opiekunowie umieszczą również informacje o historii wcześniejszych wizyt u dentysty;

  • likwidacja barier utrudniających możliwość korzystania z wizyt u dentysty, w tym dostosowanie godzin pracy gabinetu do potrzeb małych pacjentów;

  • bycie wyrozumiałym dla niewielkich spóźnień pacjentów;

  • urządzenie gabinetu stomatologicznego tak, aby wizyta w nim była ekscytująca;

  • zapewnienie gadżetów, które ucieszą dziecko, a także technologii odwracających uwagę;

  • rozważne zarządzanie obecnością rodziców w gabinecie podczas leczenia dziecka – z obserwacji wynika, że im krócej rodzice są obecni w gabinecie, tym lepiej dla przebiegu leczenia stomatologicznego.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS