Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

24 lipca 2018 r. – termin złożenia wniosku o wpis do BDO
  • 18-07-2018
 

 

 

 

BDO to baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami. Rejestr podmiotów wprowadzających produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami, zwany w skrócie rejestrem BDO, działa od 24 stycznia 2018 r. pod adresem www.mos.gov.pl. Tam też do 24 lipca w związku z nowelizacją ustawy o odpadach stomatolodzy prowadzący działalność leczniczą będący wytwórcami odpadów zobowiązani są do złożenia wniosku o wpis do rejestru BDO. Formularz wniosku można pobrać ze wspomnianej strony internetowej; można go złożyć drogą elektroniczną poprzez serwis oraz w formie pisemnej. Wnioskowi mają towarzyszyć:

  • oświadczenie o spełnieniu wymagań niezbędnych do wpisu do rejestru;

  • oświadczenie potwierdzające, że dane zawarte w tych wnioskach są zgodne ze stanem faktycznym.

 

Choć konieczność zgłoszenia wniosku do wpisu do rejestru BDO wynika z nowelizacji ustawy o odpadach, to na razie wzory formularzy rejestrowych nie zostały dostosowane do zmian w akcie prawnym. W resorcie środowiska trwają prace nad projektem nowego rozporządzenia w sprawie wzoru formularzy: rejestrowego, aktualizacyjnego oraz o wykreślenie z rejestru.

 

Na stronie Naczelnej Izby Lekarskiej znalazła się informacja, że stomatolog może wypełnić jedynie Dział I formularza rejestrowego. Jednocześnie proponuje się, aby na początku lub końcu tego działu lekarz dentysta dopisał adnotację, że jest podmiotem wykonującym działalność leczniczą wytwarzającym odpady, który jest zobowiązany do prowadzenia ewidencji.

Za złożenie wniosku o wpis nie pobiera się opłaty rejestrowej.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS