Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Turystyka stomatologiczna i medyczna dla całych rodzin
  • 11-04-2018
 

 

 

 

Turystyka stomatologiczna staje się familijnym wojażowaniem. Trend ten zauważają lekarze m.in. w Lublinie.

Mam coraz więcej pacjentów, głównie z Wielkiej Brytanii, skąd przyjeżdżają do nas całe rodziny z dziećmi – przyznaje dr n.med. Agnieszka Krawczyk, właścicielka kliniki stomatologicznej w Lublinie – Dotychczas mieliśmy też pojedynczych pacjentów z Norwegii, ale ostatnio ich liczba rośnie. Z Wysp przyjeżdżają do nas głównie Polacy, a z Norwegii rodowici mieszkańcy.

Dla Brytyjczyków i Norwegów różnice w cenie leczenia są znaczne – przykładowo w Polsce korona porcelanowa kosztuje 700 PLN, w Wielkiej Brytanii – 3,5 razy tyle, czyli ponad 2,4 tys. PLN.

 

Lekarzy w obsłudze zagranicznych turystów wspomaga Lubelskie Konsorcjum Turystyki Medycznej. Obecnie promuje leczenie, ale w przyszłości ma zamiar zapewnić swoim pacjentom kompleksową ofertę: od leczenia poprzez informację o noclegach, dojazdach, a nawet o wydarzeniach kulturalnych.

Zagraniczni pacjenci stawiają głównie na leczenie zębów oraz protetykę z zastosowaniem implantów lub protez tradycyjnych.
Tygodniowy pobyt w Polsce razem z przelotem wynosi ich taniej, niż wizyta i skorzystanie z takiej usługi w Wielkiej Brytanii. Zdarza się, że różnica w cenie jest nawet pięcio- lub sześciokrotna – mówi Michał Janiszek z agencji INB Marketing, która obsługuje kampanię. Podkreśla, że akcja promowania polskiej medycyny jest skierowana też na rynek izraelski – ponieważ rośnie zainteresowanie ze strony mieszkańców Tel Awiwu, m.in. dzięki dogodnym połączeniom lotniczym z Lublinem.

Źródło: „Dziennik Wschodni”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS