Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna DzieckoWarto wiedzieć

Ankieta

Czy Twoje dziecko lubi myć zęby ?

  • Tak
  • Raczej tak
  • Raczej nie
  • Nie
Wyjątkowo poważne traktowanie małego pacjenta
  • 08-10-2012
 

 

 

 

 

Plomba w kolorze różowym i z brokatem? Jak najbardziej. Żel likwidujący próchnicę zamiast borowania? Żaden problem. Zastrzyk ze znieczuleniem podany strzykawką ale bez konieczności użycia igły? Oczywiście.

Takie oto życzenia spełniane są obecnie w gabinetach dentystycznych, w których mali pacjenci to ważna kategoria wśród klientów stomatologa. Dziecięce życzenia i samych nieletnich pacjentów należy traktować wyjątkowo poważnie – wiedzą o tym dentyści, którzy potrafią współpracować z dziećmi. Nie wolno lekceważyć ich życzeń, ale tak samo nie wolno lekceważyć leczenia chorych zębów. Aby jednak leczenie zębów było możliwe, dziecko u stomatologa ma czuć się dobrze, komfortowo i być pewne, że jest pacjentem, z którym personel medyczny liczy się. Poważne traktowanie małego pacjenta pozwala zdobyć jego zaufanie, a w przypadku niektórych dzieci jest sposobem na nakłonienie do otwarcia buzi. Zapewnienie, że u stomatologa może być kolorowo, bez bólu i bezkrwawo, ma ogromną siłę przekonywania – większość dzieci udaje się nakłonić w takich warunkach do dobrej współpracy z dentystą. Najważniejsze jest pokonanie strachu i bariery nieufności. Potem, z każdą kolejną wizytą, może być już tylko lepiej.

Co czują dzieci, kiedy opuszczają gabinet, w którym były traktowane poważnie? Przede wszystkim dumę z własnej odwagi. I ogromną satysfakcję, że stały się posiadaczami plomby w wymarzonym kolorze, który wprawdzie rodziców może przyprawiać o ból głowy, ale dla dziecka ta właśnie barwa jest najpiękniejszą na świecie.

I raczej mało prawdopodobne jest, aby dziecko, które raz w gabinecie dentystycznym zostało potraktowane wyjątkowo poważnie, nie zechciało powtórzyć spotkania z sympatycznym personelem medycznym.

Źródło: „Express Bydgoski”

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS