Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna DzieckoWarto wiedzieć

Ankieta

Czy Twoje dziecko lubi myć zęby ?

  • Tak
  • Raczej tak
  • Raczej nie
  • Nie
Dwa powody, żeby odwiedzić z niemowlęciem dentystę
  • 05-06-2024
 

 

 

 

 

 

 

 

Dentyści rekomendują, aby po raz pierwszy zabrać dziecko na przegląd zdrowia jamy ustnej wkrótce po pojawieniu się pierwszego zęba mlecznego lub przynajmniej przed pierwszymi urodzinami dziecka. Powody, dla których pierwsza wizyta dziecka u stomatologa powinna odbyć się jak najszybciej, są dwa.

Pierwszy z nich to profilaktyka próchnicy. Szacuje się, że już od około 2. roku życia u sporej części dzieci przynajmniej w jednym zębie zaczyna rozwijać się próchnica. Chorobie tej można zapobiegać, a ponieważ zdrowy i piękny uśmiech ma służyć przez całe życie, dlatego warto zadbać o niego już od najwcześniejszego etapu życia dziecka.

Drugim powodem, dla którego powinno się skontaktować z dentystą w ciągu pierwszych miesięcy po narodzinach dziecka, jest fakt, że małe dzieci często upadają lub doznają urazów wskutek uderzenia w coś, raniąc przy tym zęby lub dziąsła. Mając kontakt z dentystą, do którego zaufania zdążyli nabrać już podczas wcześniejszych wizyt i rodzice dziecka, i samo dziecko, łatwiej będzie znaleźć kompetentną pomoc. W razie nagłego wypadku stomatolog, który zna już dziecko, może udzielić nawet teleporady i zdecydować, czy malec wymaga natychmiastowej wizyty w gabinecie.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS