Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna DzieckoWarto wiedzieć

Ankieta

Czy Twoje dziecko lubi myć zęby ?

  • Tak
  • Raczej tak
  • Raczej nie
  • Nie
Zamojskie peregrynacje z bólem zęba
  • 28-04-2009
 


 

Lepiej, by w Zamościu ból zęba nie trafił nikogo w nocy. W tym sporym mieście, licznie odwiedzanym przez turystów, nie ma gabinetu stomatologicznego, w którym byłby prowadzony dyżur nocny. Gabinet pracujący w weekendy czynny jest przy ul. Kilińskiego 4, ale pacjenci są tam przyjmowani jedynie od 6.00 do 18.00. Całodobowe gabinety dentystyczne znajdują się dopiero w Lublinie lub w Chełmie.

Najgorzej, gdy ból dotknie dziecko.

- Synek płakał i zwijał się z bólu – żali się matka 5-letniego Mikołaja, którego w nocy z soboty na niedzielę zabolał ząb. – O położeniu go spać nie mogło być mowy. Byliśmy w przychodni przy ul. Wyszyńskiego, ale okazało się, że tam stomatologa w nocy nie ma. Lekarka doradziła jedynie podanie środków przeciwbólowych. Nie potrafiła wskazać dentysty, który przyjmuje pacjentów po godz. 22.

Rodzice chłopca podjęli wędrówkę od gabinetu do gabinetu. Wszystkie były zamknięte, a pod numerami telefonów kontaktowych widniejących na tablicach ogłoszeń nikt się nie zgłaszał.

- W końcu trafiliśmy do gabinetu przy ul. Weteranów. Było po godz. 23. Też był zamknięty, ale gdy skontaktowaliśmy się z Lidią Chwiejczak, pracującą tam stomatolog, nie odmówiła pomocy. Była wyrozumiała i cierpliwa. Ulżyła naszemu dziecku, za co jesteśmy jej wdzięczni – mówi matka Mikołaja.

Zamojscy stomatolodzy przyznają, że pogotowie stomatologiczne nie jest bezpiecznym miejscem pracy; ani opłacalnym.

Joanna Śmiałko, kierownik NZOZ „ResortMed” zapewnia, że w prowadzonej przez nią placówce można by otworzyć całodobowy gabinet dentystyczny od zaraz.

- Ale w Zamościu nie ma stomatologów, którzy chcieliby się tego podjąć – tłumaczy pani kierownik. – Nic nie możemy na to poradzić.

Źródło: „Dziennik Wschodni”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS