Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna TechnikW laborzeUrządenia dla techników
Systemy CAD/CAM – który wybrać? Cz.2.
 

 


W „Nowoczesnym Techniku Dentystycznym” (3/2010) ukazało się zestawienie systemów CAD/CAM. Dziś druga część porównania zalet poszczególnych systemów.

 

 • Cercon Smart Ceramics (DeguDent) – umożliwia projektowanie m.in. struktur mostów do 16 punktów oraz indywidualnych łączników implantów. Zalety: ciągle uaktualniane i rozwijane oprogramowanie intuicyjne; bezpośredni system pomiaru z funkcją ciągłej kalibracji frezów oraz dysku; biblioteka gotowych kształtów zębów; system zabezpieczeń przed popełnieniem błędu.

 • CAD/CAM Zeno Tec (Wieland) – system ma: możliwość wykorzystywania danych konstrukcyjnych pochodzących z różnych źródeł (np. ze skanowania lub z kamery wewnątrzustnej); oprogramowanie dla frezarki umożliwiające użycie materiałów różnych producentów i zastosowanie własnych rozwiązań; skaner z funkcją Multi-Die-Scan, dzięki której można przetworzyć 16 pojedynczych elementów w czasie jednego skanowania; oprogramowanie, które zezwala na rozpoczęcie modelowania jeszcze w trakcie trwania skanowania oraz daje możliwość importu danych z innych systemów.

 • Otwarty system CAD/CAM firmy Bien-Air: kompatybilny z innymi otwartymi systemami; skaner umożliwia skanowanie 1-16 elementów o dokładności 20 μm; system wspomaga jedna z najlżejszych frezarek na rynku; 7 bibliotek zębów; automatyzacja wielu prac wykonywanych dotychczas ręcznie.

 • KaVo Everest: praktycznie brak ograniczeń wielkości projektowanej protezy; najbardziej zaawansowana technologicznie w swojej klasie frezarka; bardzo wysoka precyzja wykonanych prac.

 • 3M ESPE LAVA – system uniwersalny, częściowo otwarty, z aktualizowanym kilka razy w roku oprogramowaniem, z pełną opieką serwisową w Polsce oraz z gwarantowanymi szkoleniami z obsługi urządzeń. Zalety: skaner przetwarzający obraz z kamery na trójwymiarowy, skanowanie modelu na ruchomym ramieniu; bloczki z kodem kresowym z zapisanymi parametrami skurczu; gwarancja producenta na wykonane podbudowy.

 • CAD/CAM firmy Zirconzahn: w systemie można projektować korony do 14 punktów, oprogramowanie jest aktualizowane kilka razy w roku; serwis dostępny drogą elektroniczną, ze wsparciem technicznym w Polsce. Zalety: wyświetlacz z kolorowymi LED-ami informującymi o przebiegu procesu; możliwość sterowania urządzeniem i jego kontrolowanie przez smartfony i internet; skaner z wyjątkowo dużym polem pomiaru i wysoką dokładnością skanowania (do 10 μm); korzystna cena bloczków cyrkonowych; system uniwersalny, modułowy, z możliwością modyfikowania składu.

Źródło: „Nowoczesny Technik Dentystyczny”

   

   

   

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
Marianka, 
2015.12.02, 11:01:52
Czy skanery które widac na tej stronie sa już dostepne w plskich gabinetach dntystycznych?? Ktos se spotkał?
Ypsilon, 
2015.12.01, 18:24:32
Jeśli o system CAM, znalazłem jeszcze kilka zalet, z którymi nie można się nie zgodzić (odsyłam do źródła www.imes-icore.pl : Oprogramowanie pozwala na import plików z różnych systemów CAD. jest możliwość dynamicznego podgladu i mierzenia poszczególnych elementow, symulacja obróbki z możliwością szybkiego wykrycia ewenualnych kolizji wrzeciona, uchwytu itd, obsługuje procesory 8-rdzeniowe, można nim pracować także na wykorzystanych częściowo materiałach. Myśle, że za rok, choc może nawet za kilka miesiecy znów będziemożna dodać parę punktów. Ale to chyba istota nowych technologii wlannie.
 
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS