Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna TechnikW laborzeUrządenia dla techników
Systemy CAD/CAM – który wybrać? Cz.2.
 

 


W „Nowoczesnym Techniku Dentystycznym” (3/2010) ukazało się zestawienie systemów CAD/CAM. Dziś druga część porównania zalet poszczególnych systemów.

 

 • Cercon Smart Ceramics (DeguDent) – umożliwia projektowanie m.in. struktur mostów do 16 punktów oraz indywidualnych łączników implantów. Zalety: ciągle uaktualniane i rozwijane oprogramowanie intuicyjne; bezpośredni system pomiaru z funkcją ciągłej kalibracji frezów oraz dysku; biblioteka gotowych kształtów zębów; system zabezpieczeń przed popełnieniem błędu.

 • CAD/CAM Zeno Tec (Wieland) – system ma: możliwość wykorzystywania danych konstrukcyjnych pochodzących z różnych źródeł (np. ze skanowania lub z kamery wewnątrzustnej); oprogramowanie dla frezarki umożliwiające użycie materiałów różnych producentów i zastosowanie własnych rozwiązań; skaner z funkcją Multi-Die-Scan, dzięki której można przetworzyć 16 pojedynczych elementów w czasie jednego skanowania; oprogramowanie, które zezwala na rozpoczęcie modelowania jeszcze w trakcie trwania skanowania oraz daje możliwość importu danych z innych systemów.

 • Otwarty system CAD/CAM firmy Bien-Air: kompatybilny z innymi otwartymi systemami; skaner umożliwia skanowanie 1-16 elementów o dokładności 20 μm; system wspomaga jedna z najlżejszych frezarek na rynku; 7 bibliotek zębów; automatyzacja wielu prac wykonywanych dotychczas ręcznie.

 • KaVo Everest: praktycznie brak ograniczeń wielkości projektowanej protezy; najbardziej zaawansowana technologicznie w swojej klasie frezarka; bardzo wysoka precyzja wykonanych prac.

 • 3M ESPE LAVA – system uniwersalny, częściowo otwarty, z aktualizowanym kilka razy w roku oprogramowaniem, z pełną opieką serwisową w Polsce oraz z gwarantowanymi szkoleniami z obsługi urządzeń. Zalety: skaner przetwarzający obraz z kamery na trójwymiarowy, skanowanie modelu na ruchomym ramieniu; bloczki z kodem kresowym z zapisanymi parametrami skurczu; gwarancja producenta na wykonane podbudowy.

 • CAD/CAM firmy Zirconzahn: w systemie można projektować korony do 14 punktów, oprogramowanie jest aktualizowane kilka razy w roku; serwis dostępny drogą elektroniczną, ze wsparciem technicznym w Polsce. Zalety: wyświetlacz z kolorowymi LED-ami informującymi o przebiegu procesu; możliwość sterowania urządzeniem i jego kontrolowanie przez smartfony i internet; skaner z wyjątkowo dużym polem pomiaru i wysoką dokładnością skanowania (do 10 μm); korzystna cena bloczków cyrkonowych; system uniwersalny, modułowy, z możliwością modyfikowania składu.

Źródło: „Nowoczesny Technik Dentystyczny”

   

   

   

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS