Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna StudentPoradnik studenta

Ankieta

Jaki jest poziom nauczania na Twojej uczelni ?

  • Bardzo dobry
  • Dobry
  • Dostateczny
  • Niedostateczny
Jak nie zmarnować roku?
  • 04-10-2019
 

 

 

 

Osoby, którym nie powiodło się na maturze, bądź które nie dostały się do wymarzonej szkoły wyższej, niekoniecznie muszą przez cały rok bezczynnie czekać na kolejną szansę. Najbliższe kilkanaście miesięcy mogą spędzić bardzo owocnie, zdobywając nowy zawód. Szkoły policealne dbają o to, aby zapewnić kształcenie także w kierunkach, które przydają się w pracy w gabinecie stomatologicznym. Można w nich zdobywać np. szlify w zawodach asystentki lub higienistki stomatologicznej. Wybierając się do szkoły policealnej nie trzeba martwić się o maturę, bo kandydaci są przyjmowani bez egzaminu dojrzałości. Wystarczy mieć ukończoną szkołę średnią

 

Asystentka stomatologiczna już po roku nauki przygotowuje gabinet do pracy dentysty i towarzyszy podczas zabiegów. W trakcie nauki kandydatki uczą się przygotowywania leków, materiałów, narzędzi (w tym sterylizowania) oraz konserwowania sprzętu znajdującego się w gabinecie. Asystą stomatologiczną mogą zostać także osoby, które posiadają dyplom opiekuna medycznego – wystarczy tylko uzupełnić kwalifikacje.

Higienistka stomatologiczna ma szersze kompetencje od asystentki. W tym zawodzie nauka trwa 2 lata, ale po jej zakończeniu będzie można między innymi sprawdzać stan uzębienia, usuwać kamień nazębny, lakować i lakierować zęby. Przełoży się to oczywiście na zarobki.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS