Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna StudentPoradnik studenta

Ankieta

Jaki jest poziom nauczania na Twojej uczelni ?

 • Bardzo dobry
 • Dobry
 • Dostateczny
 • Niedostateczny
Poradnik uczestnika targów
 • 04-09-2015
 

 

 

 

 

 

Przygotowaliśmy poradnik dla uczestników imprez targowych. Przyda się nie tylko na targi, których tematem przewodnim jest stomatologia. Tego typu wydarzenia przyciągają tak wielu wystawców i rzesze odwiedzających, że zwyczajnie może zabraknąć czasu na dotarcie do tych stanowisk, którymi jesteśmy najbardziej zainteresowani. Co gorsza: podczas chaotycznego zwiedzania hali targowej możemy przeoczyć wystawców, o których obecności nie wiedzieliśmy, a których oferta może okazać się bardzo interesująca dla lepszego funkcjonowania biznesu, który prowadzimy. 

Planuj

 • Określ cel – jeśli wybierasz się na targi jako przedsiębiorca lub osoba decyzyjna w firmie, w której pracujesz, możesz to zrobić samodzielnie, ale w przypadku większych podmiotów warto podjęcie decyzji poprzedzić konsultacjami z szefami poszczególnych działów/pionów. Jeśli podlegasz pod przełożonych, skonsultuj z nimi oczekiwania względem tego, jakie korzyści ma przynieść odwiedzenie targów (np. nawiązanie kontaktów handlowych/zapoznanie się z ofertą konkurencji/poznanie innowacji/doskonalenie zawodowe poprzez uczestnictwo w konferencjach czy warsztatach).

 • Przygotuj zestaw pytań, które chcesz zadać wystawcom, i miejsce na ich odpowiedzi. Najlepiej mieć przy sobie mały, tradycyjny notatnik lub zapisywać interesujące cię informacje we wcześniej przygotowanej tabeli np. w tablecie. 

 • Zapoznaj się z planem targów, określ ramy czasowe dla uczestnictwa w każdym etapie: w których konferencjach czy warsztatach chcesz wziąć udział, ile czasu przeznaczysz na poznawanie oferty wystawców, rozmowy biznesowe, itd. i nakreśl własny plan zwiedzania targów. Nie organizuj czasu co do minuty, ale przyjmij ok. 30 proc. zapasu na dany etap – zawsze przecież możesz spotkać dawno niewidzianego znajomego lub przedłużą się rozmowy z wystawcami. 

Organizuj

 • Bilety i zakwaterowanie – zadbaj o nie zawczasu. Tu obowiązuje zasada: im szybciej, tym lepiej i pewniej. Bilety można nabyć online – unika się wtedy kolejek i marnowania czasu. Jeśli nie chcesz samodzielnie organizować zakwaterowania na czas pobytu na targach, możesz zwrócić się z pytaniem do organizatora imprezy. Może się okazać, że zapewni hotel w korzystniejszej cenie i transport z miejsca noclegu na targi i z powrotem.

 • Wizytówki – zabierz ich sporo. Zadbaj, aby znajdowały się na nich aktualne dane personalne i teleadresowe. Rozdając je, zaoszczędzisz czas, który trzeba byłoby poświęcić na wypełnianie formularzy kontaktowych i pozostawisz po nawiązaniu kontaktu indywidualny ślad, dzięki któremu wystawcy łatwiej będzie cię skojarzyć. 

 • Lekka, poręczna i elegancka torba na materiały ofertowe wystawców – wystarczy jedna większa, bo z kilkoma mniejszymi będzie nieporęcznie poruszać się pomiędzy stanowiskami, witać z napotkanymi osobami czy wręczać i przyjmować wizytówki. 

 • Podział zadań na kilka osób oddelegowanych z firmy na targi – jeśli impreza jest duża, w planach jest sporo stanowisk do odwiedzenia, konferencji i warsztatów, które organizowane są równolegle, a czasu mało, najlepiej podzielić się zadaniami z uczestnikami firmowej delegacji. Potem należy wymienić się informacjami.

Wykonaj

 • Przyjedź na targi i rozpocznij ich zwiedzanie wg planu.

 • Załóż dobre, wygodne buty i strój, w którym będziesz czuć się komfortowo. Pamiętaj, że na targach spędzisz wiele godzin, a jako przedstawiciel biznesu masz wyglądać nienagannie przez cały czas. 

 • Notuj ważne informacje na bieżąco, przypisując je od razu odpowiednim wystawcom. Nie łudź się, że po odwiedzeniu kilkudziesięciu stanowisk będziesz pamiętać, kto co mówił, dlatego unikaj chaosu w notatkach. 

 • Nie wykorzystuj całego zaplanowanego naddatku czasu od razu – nie wiesz przecież, na ile interesujące okażą się dalsze punkty planu zwiedzania targów. 

Powodzenia!

Źródło: Opracowanie własne

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS