Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentKorony

Korony częściowe – estetyczne i z zaletami
 

 

 

 

Leczenie protetyczne wymaga czasem założenia korony częściowej. Korony częściowe zwane są też półkoronami lub koronami trzyćwierciowymi. Jest to stosunkowo rzadko stosowany w naszym kraju sposób przywracania funkcjonalności aparatu żującego. Najczęściej korony częściowe stosuje się jako elementy mostu, które łączą przęsło z filarem. W przypadku leczenia przy użyciu koron częściowych część policzkowa zęba pozostaje naturalna, natomiast nadbudowywane są pozostałe jego części. Korony częściowe mogą być mocowane na siekaczach, kłach i zębach przedtrzonowych (u osób o wyjątkowo szerokim uśmiechu można je stosować również na pierwszych zębach trzonowych).

Koron częściowych nie zakłada się:

  • pacjentom o dużych skłonnościach do próchnicy;

  • na zęby krótkie, z licznymi ubytkami próchniczymi lub też na zęby bardzo płaskie;

  • na zęby z wypełnieniami, przez które musiałaby przechodzić granica korony.

Po założeniu korony częściowej chroniona jest struktura zęba i uzyskuje się bardzo dobry efekt estetyczny. Korony częściowe cenione są za to, że nie drażnią dziąseł – są to struktury naddziąsłowe, oraz za to, że można je dokładnie oczyścić. Lekarzowi łatwiej jest mocować takie uzupełnienie protetyczne niżeli inne oraz może on wykonywać badanie żywotności zęba przy założonym uzupełnieniu.

Pierwszym etapem leczenia protetycznego z użyciem koron częściowych jest opracowanie zęba. Potem pobierany jest wycisk, na bazie którego powstaje model gipsowy. Na podstawie modelu technik dentystyczny wykonuje indywidualnie dopasowaną koronę częściową. Osadzaniem korony zajmuje się lekarz dentysta.

Źródło: Opracowanie własne


 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
klaudia30, 
2016.03.11, 08:56:30
To jest jakieś rozwiązanie...a gdzie w ogóle chodzicie na wizyty dentystyczne? U mnie podobno konieczny jest duży zabieg chirurgiczny, dlatego umówiłam się tutaj - chirurgia stomatologiczna kraków. Podobno mogą zdziałać cuda.
Kasia86, 
2015.04.22, 20:14:36
Brak zęba to jedna z najgorszych rzeczy, jaka może nas spotkać… Mi wyrwano górną dwójkę, nie wiedziałam co dalej robić, byłam podłamana bo wszystkie implanty takie drogie… Z pomocą przyszła koleżanka, która poleciła mi dr Kołosowskiego z kliniki Unident Union we Wrocławiu. On uratował moje życie! Wiadomo, że trzeba było trochę zainwestować, ale to końcu inwestycja na całe lata. Jestem bardzo zadowolona, teraz znów mogę się uśmiechać i nie straszę przy tym przechodniów ;)
 
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS