Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentKorony

Korony osłaniające
 

 

 

 

Korony osłaniające zajmują większą powierzchnię niż korony częściowe: pokrywają powierzchnię zęba całkowicie lub prawie całkowicie. Klasyfikuje się je na jednolite, wykonywane z metalu lub z porcelany, i złożone. Leczenie protetyczne z użyciem koron osłaniających stosowane jest, kiedy:

  • zachodzi konieczność odbudowy zniszczonej naturalnej korony zęba lub potrzeba jej wzmocnienia z uwagi na liczne ubytki próchnicze z wypełnieniami albo też trzeba odbudować punkty styczne zębów;

  • należy przywrócić właściwe warunki zgryzowe i odbudować powierzchnie zwarciowe zębów;

  • należy wykonać element łączący przęsło mostu z filarem;

  • zachodzi konieczność ochrony zębów przed patologicznym starciem.

Korony osłaniające stosowane są zatem albo jako samodzielne uzupełnienia protetyczne, albo też jako składowe innych uzupełnień (łącznik przęsła mostu i filaru). Jedynym w zasadzie ograniczeniem do wykonywania tego typu koron są względy estetyczne, oraz inne przeciwwskazania do stosowania właściwe dla koron.

Pierwszym etapem leczenia protetycznego z użyciem koron osłaniających jest opracowanie zęba, łącznie z wypolerowaniem oszlifowanych powierzchni i z zabezpieczeniem zębiny. Następnie pobierany jest wycisk i na jego podstawie powstaje model, który staje się bazą do wykonania właściwej korony.

Źródło: Opracowanie własne


 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
Justyna69, 
2015.07.28, 22:30:47
Niech Pan Kołosowski poprosi firmę która dla niego nagania pacjentów, żeby postarali się trochę lepiej. Od razu widać że to opłacona reklama, a nie szczery komentarz.
Justyna75, 
2015.04.22, 20:12:11
Brak zęba to jedna z najgorszych rzeczy, jaka może nas spotkać… Mi wyrwano górną dwójkę, nie wiedziałam co dalej robić, byłam podłamana bo wszystkie implanty takie drogie… Z pomocą przyszła koleżanka, która poleciła mi dr Kołosowskiego z kliniki Unident Union we Wrocławiu. On uratował moje życie! Wiadomo, że trzeba było trochę zainwestować, ale to końcu inwestycja na całe lata. Jestem bardzo zadowolona, teraz znów mogę się uśmiechać i nie straszę przy tym przechodniów ;)
 
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS