Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentKorony

O zaletach koron pełnoceramicznych
 

Kiedy dentysta proponuje, by na zęby nałożyć korony, warto wydać nieco więcej i zainwestować w modele pełnoceramiczne a nie w te na podbudowie metalowej. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy protezy mają być umieszczone w przednim, widocznym odcinku łuku zębowego. W przypadku zastosowania koron na podbudowie metalowej, które charakteryzują się mniej estetycznym wyglądem niż pełnoceramiczne, piękny uśmiech może być mniej zniewalający.

Zasadniczą zaletą stosowania koron pełnoceramicznych w widocznych podczas rozmowy fragmentach uzębienia jest to, iż brak podbudowy metalowej daje stomatologowi i technikowi dentystycznemu lepsze możliwości właściwego odtworzenia utraconego fragmentu zęba.

„Proszę sobie wyobrazić, że możliwości odtworzenia zęba mają swoje granice i wszyscy dentyści, preparując filar protetyczny, dążą do tego, aby ilość zeszlifowanej tkanki zęba była jak najmniejsza, a jednocześnie wystarczająca do prawidłowego wykonania i osadzenia korony na zmniejszonym zębie. Zabieg preparacji filaru pod koronę jest nieodwracalny: im więcej oszlifujemy ząb, tym większe jest ryzyko różnych powikłań - dlatego dentyści starają się ograniczyć te działania do tego, co niezbędne.
Korona ceramiczna wykonana na podbudowie metalowej zmniejsza przestrzeń, na której napalana jest ceramika, dlatego też walory estetyczne mają w tym przypadku swoje granice techniczne” - tłumaczy na łamach „Gazety Wrocławskiej” dr Maciej Kawala, specjalista protetyki stomatologicznej.

W koronie pełnoceramicznej protetyk i technik otrzymują 0,5 mm przestrzeni do wykorzystania, która można zagospodarować z korzyścią dla walorów estetycznych i funkcjonalnych uzupełnienia – w stomatologii jest to naprawdę dużo.

Źródło: „Polska Gazeta Wrocławska”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS