Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentEstetykaImplantologia

Implanty: tlenek cyrkonu kontra tytan
 

 

 

 

 

Leczenie protetyczne z wykorzystaniem implantów stanowi obecnie najlepsze rozwiązanie na uzupełnienie braków zębowych. Z uwagi na rosnące zainteresowanie implantami oraz wzrost nacisku na estetykę prac protetycznych, coraz częściej dentyści proponują wszczepy wykonane z tlenku cyrkonu a nie z tytanu. Wprawdzie oba materiały są biokompatybilne z tkankami i dobrze spełniają swoją rolę nośników dla koron protetycznych, to wszczepy z tlenku cyrkonu są dużo bardziej estetyczne niż tytanowe.

Cyrkon jest biały – po osadzeniu w tkankach nie powoduje zmiany koloru dziąseł na ciemniejszy. Natomiast implanty tytanowe mogą dawać taki efekt – bywa on wyraźny u osób z cienką warstwą tkanki okalającej osadzony w przyzębiu wszczep. To właśnie z uwagi na tę właściwość dentyści zalecają wszczepy cyrkonowe pacjentom ukierunkowanym na osiągnięcie bardzo wysokiego poziomu estetyki uśmiechu po leczeniu protetycznym.

Implanty z tlenku cyrkonu są najczęściej droższe niż tytanowe – ale jeśli dla pacjenta priorytetem jest estetyka uśmiechu, inwestycja w białe wszczepy okaże się optymalnym wyborem.

Źródło: Opracowanie własne

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS