Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentEstetykaImplantologia

Najlepszy czas na implanty
 

 

 

 

 

 

Nie ma uniwersalnego terminu, w którym zaleca się wstawiać implanty po ekstrakcji zęba lub jego utracie. Protezy te powinny być jednak osadzone w jamie ustnej na tyle szybko, aby zęby, które sąsiadują z luką, nie rozpoczęły przemieszczania się w kierunku zamknięcia wolnej przestrzeni. Przemieszczanie to doprowadzi ostatecznie do zaburzeń zgryzu i niszczenia zdrowych dotychczas zębów. Kolejnym argumentem przemawiającym za stosunkowo szybkim wstawieniem implantów po usunięciu zęba jest troska o rysy twarzy.

- Może ulec zapadnięciu profil twarzy i nastąpią zaburzenia zgryzu. Nawet brak pojedynczego zęba jest w stanie spowodować, że pozostałe ulegną przeciążeniu i w konsekwencji rozchwianiu, a to często doprowadza do ich utraty – przestrzega lek. stom. Iwona Gnach-Olejniczak.

Warto jeszcze wspomnieć o kolejnej konsekwencji długoterminowego braku zęba w zębodole: utracie kości, w tym tworzącej wyrostek zębodołowy. Jeśli do tego dojdzie, zabieg wszczepienia implantów trzeba będzie poprzedzić uzupełnieniem brakującej tkanki kostnej.

Źródło: „Gazeta Lubuska”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS