Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualnościUbezpieczenia, NFZ

Bliżej do usług abonamentowych
  • 31-07-2008
 

Rynek abonamentowych usług medycznych czeka szybki dalszy rozwój. Dostępne w abonamencie pakiety usług, w tym świadczenia stomatologiczne, wzbudzają zainteresowanie większości pracowników. Czasem bonus w postaci dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego opłacanego przez pracodawcę staje się wręcz czynnikiem decydującym o przyjęciu lub zmianie pracy.

Do tej pory jedynie w większych miastach można było korzystać ze świadczeń, które gwarantowało dodatkowe ubezpieczenie. Jednak pacjent, który był zmuszony dojeżdżać kilkanaście kilometrów do przychodni, w której mógł skorzystać z usług w ramach opłaconego abonamentu, nie znajdował się w komfortowej sytuacji. Teraz ma się to zmienić – prywatne centra medyczne przewidują szturm na mniejsze miejscowości.

- Pozyskiwanie rynku medycznego w mniejszych miejscowościach będzie się odbywało m.in. poprzez budowanie nowych centrów medycznych. Należy się również spodziewać konsolidacji małych lokalnych przychodni w sieci. Niewykluczone jest również łączenie się ich z już funkcjonującymi na rynku firmami sieciowymi, które mają wyrobioną markę – mówi Mirosław Żuk, wiceprezes Centrum Medycznego Promedis.

Małgorzata Kowalska, prezes Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Prywatnej Służby Zdrowia, uważa, iż opłacane przez pracodawców dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne stanowią ewidentne odciążenie państwowej służby zdrowia.

 

Na konkurencji między centrami medycznymi, w których świadczone są usługi abonamentowe, wygrać może tylko pacjent.

W chwili obecnej nie trzeba już przekonywać pracodawcy, że warto wykupywać tego rodzaju świadczenia, ale trzeba wykazać, że prezentowana oferta wyróżnia się na tle pozostałych” - czytamy w „Gazecie Prawnej”. Łącząc to z większą dostępnością do tego rodzaju usług - co zostanie osiągnięte poprzez utworzenie nowych centrów medycznych w mniejszych miastach, zapowiada się swoiste „przewalutowanie” rynku usług medycznych.

 

Źródło: „Gazeta Prawna”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS