Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Trudny pacjent, czyli kto?
  • 14-09-2022
 

 

 

 

 

 

Wskazuje się szacunkowo, że 1/4 wszystkich pacjentów zgłaszających się na leczenie stomatologiczne stanowią pacjenci trudni. Za najtrudniejszą cechę pacjenta, z jaką należy sobie poradzić, dentyści uznają agresywne zachowanie pacjentów. Wiadomo, że zachowania tego typu i lęk przed leczeniem stomatologicznym u pacjentów mogą mieć znaczący wpływ na stomatologów, gdyż przyczyniają się do podnoszenia u nich stresu w pracy, a nawet mogą doprowadzić do wypalenia zawodowego.

Obecnie nie ma konkretnej definicji tzw. trudnego pacjenta, a charakterystyka tego typu osób w opiece stomatologicznej nadal nie została dokonana. Ponadto, o ile w medycynie postać trudnego pacjenta jest dobrze znana i potencjalnie negatywna w różnych kontekstach opieki, a dodatkowo częstość występowania konkretnych rodzajów trudnych pacjentów w różnych obszarach opieki zdrowotnej została już wielokrotnie zbadana, to w stomatologii takich danych jest niewiele.

Warto wspomnieć, że w świetle wyników ostatnich badań, zakwalifikowanie pacjenta stomatologicznego do kategorii"trudnych" nie opiera się tylko na ocenie samego pacjenta, ale również na analizie interakcji między członkami zespołu stomatologicznego a pacjentem w konkretnych warunkach klinicznej opieki.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
Autor:
 
Treść
 
Kod obrazkowy
 
Przepisz kod
 
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS