Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Wypaleni lekarze i dentyści
  • 08-03-2019
 

 

 

 

Wypalenie zawodowe jest zjawiskiem, które może doprowadzić do drastycznych zmian w życiu każdego człowieka, łącznie z porzuceniem dotychczasowej drogi zawodowej. Zjawisko coraz częściej dotyczy także lekarzy i lekarzy dentystów. Wynika ono z faktu, że pracy jest coraz więcej, a coraz mniej jest lekarzy, którzy mogą ją wykonać.

Badania przeprowadzone przez Ośrodek Studiów, Analiz i Informacji Naczelnej Izby Lekarskiej na temat tego, czy lekarze czują się wypaleni zawodowo lub obserwują u swoich kolegów i koleżanek z pracy objawy tego niepokojącego zjawiska, wykazało, że aż 1/3 osób ma styczność z tym problemem. Samorząd lekarski w Łodzi postanowił jako pierwszy w kraju przyjrzeć się bliżej zjawisku wypalenia zawodowego wśród lekarzy i dentystów i przeprowadzić badania na ten temat wśród tamtejszych medyków.

 

O tym, że problem wypalenia zawodowego w środowisku lekarskim jest coraz poważniejszy, mówi się od dawna. Celem działań podejmowanych przez łódzką Izbę Lekarską jest opracowanie skutecznej metody walki z problemem wypalenia zawodowego.

Jak na łamach „Gazety Wyborczej” podkreśla Mateusz Kowalczyk, sekretarz Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi i inicjator badań, które mają być przeprowadzone wśród łódzkich lekarzy:

- Raport, który zwieńczy badanie, ma być początkiem debaty na ten temat i mam nadzieję wzrostu świadomości w naszym środowisku i społeczeństwie.

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
Autor:
 
Treść
 
Kod obrazkowy
 
Przepisz kod
 
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS