Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna DzieckoStrach przed dentystą
Niestraszny dentysta
 

Coraz więcej stomatologów stosuje gaz rozweselający, czyli podtlenek azotu. Działa mile odprężająco, usuwa strach i znieczula. Można nawet wybierać między wersją waniliową czy truskawkową. Co ważne, uczucie oszołomienia mija zaraz po odstawieniu gazu. Metoda znieczulenia jest bezpieczna i skuteczna. W Lublinie za znieczulenie „na wesoło” płaci się ok. 80 zł. Metodę tę stosuje się głównie u dzieci, które przeważnie odczuwają strach przed dentystą. Niekiedy lęk bywa na tyle silny, że maluch nie chce nawet wejść do budynku, w którym mieści się gabinet. Mali pacjenci podkreślają, że od czasu, kiedy dentysta zastosował gaz rozweselający, nie boją się już siadać w fotelu stomatologicznym. Leczenie zębów przebiega bezstresowo, a dziecko znakomicie współpracuje z dentystą.

Gaz rozweselający jest bardzo pomocny w znieczulaniu pacjentów dorosłych ze stwierdzoną dentofobią. Statystyki wskazują, że 96% dorosłych Polaków czuje obawę przed pójściem do stomatologa, a pewna część pacjentów bywa paraliżowana strachem przed leczeniem zębów.

- Po podaniu środka, pacjent pozostaje przytomny, odpręża się i przestaje koncentrować na tym, co robi dentysta. To zupełnie bezpieczna metoda – informuje stomatolog, z powodzeniem stosujący tę metodę znieczulenia u siebie w gabinecie.

Podtlenek azotu stosuje się również w znieczulaniu epileptyków. Przeciwwskazaniami do stosowania gazu rozweselającego są choroby psychiczne oraz alkoholizm.


Źródło: „Kurier Lubelski”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
klotos, 
2014.03.13, 07:37:50
Dobry dentysta...no jest ich dużo. Większe znaczenie ma to, jak sami się przygotujecie do rozwiązania problemu. Systematyczne mycie, odpowiednia pielęgnacja - to takie całkowite podstawy o które trzeba dbać. Wtedy problemów jest o niebo mniej.
miszka, 
2014.03.12, 11:44:47
Jeśli chodzi o bezbolesne leczenie zębów to ostatnio robiłam „szóstkę” u p. Kukuły. Nawet najmniejszego bólu nie poczułam – sam zastrzyk ze znieczuleniem (boję się panicznie igieł) zrobił tak, że poczułam tylko miłe ciepło i drętwienie. Jak ktoś jest ”dentysto fobem” to polecam :)
 
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS