Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna DzieckoStrach przed dentystą
Co powinni zrobić rodzice przed pierwszą wizytą swego dziecka u stomatologa
 
  • Przed pójściem do stomatologa porozmawiaj z dzieckiem. Pamiętaj, że dziecko boi się tego, co nowe, nieznane. Dlatego opisz mu dokładnie miejsce, przebieg wizyty, a także jej cel.

 

  • Zapoznaj dziecko ze stomatologiem poprzez zabawę: poczytaj mu bajki na ten temat, zrób teatrzyk kukiełkowy lub zaproponuj zabawę, w której ty będziesz lekarzem, a dziecko pacjentem.

 

  • Starannie wybierz stomatologa dla swojego dziecka, najlepiej takiego z doświadczeniem w leczeniu dzieci. Sam odwiedź jego gabinet i porozmawiaj z nim. Zwróć uwagę na wygląd gabinetu (dobrze, gdy znajduje się w nim kącik dla dzieci) i personel. Najlepiej, gdy stomatologiem jest ktoś znajomy, osoba, którą dziecko już zna.

 

  • Pierwszą wizytę zaplanuj, gdy dziecko nie ma jeszcze problemów z zębami (najlepiej do 3. roku życia). Niech to będzie wizyta adaptacyjna, która zapozna dziecko z gabinetem i lekarzem. Unikaj sytuacji, w której podczas pierwszej wizyty dziecko będzie poddane leczeniu – to zawsze wiąże się z dyskomfortem, więc może nastawić dziecko negatywnie na przyszłość.

 

  • Pójdź do stomatologa w takiej porze dnia, w której twoje dziecko ma najlepszy humor, nie jest śpiące ani zmęczone.


Źródło: Opracowanie własne
 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS