Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna DzieckoChoroby i leczenie

Ankieta

Czy Twoje dziecko lubi myć zęby ?

  • Tak
  • Raczej tak
  • Raczej nie
  • Nie
Ekstrakcja zębów – sposób leczenia ortodontycznego
 

 

 

 

 

Usuwanie zębów może mieć miejsce jedynie w ściśle określonych przypadkach. O ekstrakcji zawsze decyduje ortodonta, który ocenia, jak wykonanie tej czynności lub zaniechanie jej wykonania może wpłynąć na rozwój uzębienia i leczenie istniejącej już wady zgryzu.

  • Nie usuwa się zębów mlecznych – o ile nie ma ku temu przesłanek w postaci np. zaawansowanej próchnicy i ryzyka rozsiania bakterii z chorego zęba po całym organizmie.

  • Ekstrakcja zęba mlecznego jest konieczna, kiedy wyrzynający się ząb stały nie ma miejsca na właściwe ulokowanie się w łuku zębowym, lub kiedy zachodzi patologiczne cofanie się wyrżniętego już zęba od płaszczyzny zgryzu.

  • Czasem dokonuje się ekstrakcji seryjnej mleczaków, która polega na umyślnym, sterowanym usuwaniu zębów, wykonywanym w ściśle określonej kolejności, by zapewnić miejsce wychodzącym zębom stałym. Zabiegi wymagają dużego doświadczenia od przeprowadzającego je dentysty.

  • Ekstrakcja zębów stałych ze wskazań ortodontycznych poprzedzona musi być zawsze bardzo dokładną analizą warunków anatomicznych i morfologicznych występujących u pacjenta. Jest to zabieg, którego skutki są nieodwracalne z powodu tego, iż usuwane są zęby stałe. Dokonuje się jej, kiedy w jamie ustnej pacjenta znajdują się zęby nadliczbowe, zatrzymane, wyraźnie pogarszające warunki zgryzowe; wskazaniem są też stłoczenia zębów i dysproporcje w liczbie zębów szczęki górnej i dolnej.

Źródło: Opracowanie własne

 

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS