Technik
- Warto wiedzieć ...
- Artykuły fachowe
- Dowiedz się jak ...
- Spis szkół w których można uzyskać tytuł technika dentystycznego
- Forum
- Ogłoszenia - Technik
- Praca
- Relacje z imprez
- Subskrypcja
- Dodaj laboratorium
- Współpraca
- Dental Labor
- Historia Techniki Dentystycznej
- Kongres Techniki CEDE2011
- Kongres Techniki Dentystycznej
- Kongres Techniki Dentystycznej Poznań
- Poradnik Technika
- Prawo i Finanse Techników
- Rejestracja na Kongres
- Rejestracja na kongres 2012
- Staż dla technika dentystycznego
- W laborze
Ankieta
- 29-10-2012
Bydgoska uczelnia rozwija się. Tamtejsze Collegium Medicum przymierza się do utworzenia kierunku lekarsko-dentystycznego na wydziale lekarskim.
- (…) prezydent Bydgoszczy zaproponował nam przekazanie budynku przy ulicy Dworcowej 63. Rada Wydziału Lekarskiego, Rada Collegium Medicum i Senat UMK przyjęły uchwały, wyrażające gotowość do przejęcia tego gmachu. Dodatkowo Rada Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum wyraziła wolę rozpoczęcia prac przygotowawczych do powołania kierunku lekarsko-dentystycznego – mówi prof. Jan Styczyński, prorektor UMK do spraw Collegium Medicum, w wywiadzie dla „Expresu Bygdoskiego” (wydanie z dn. 5.10.2012 r.). Zanim pierwsi studenci podejmą naukę na nowym wydziale stomatologii, minie jeszcze trochę czasu: potrzeba bowiem i rozwiązań prawnych, które umożliwią kształcenie na studiach przyszłych dentystów, i pieniędzy.
Z kolei już w tym roku na wydziale nauk o zdrowiu można będzie podjąć kształcenie na nowo otwartych dwóch kierunkach: elektroradiologii i fonoaudiologii. Wspomina się też o kolejnych kierunkach, tym razem międzyuczelnianych: inżynierii biomedycznej prowadzonej z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym oraz psychoonkologii we współpracy z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego.
Źródło: „Express Bydgoski”
