Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna TechnikWarto wiedzieć ...

Ankieta

Gdzie szukasz informacji z branżowych?

  • na targach
  • w internecie
  • w gazetach
  • podczas konferencji
  • podczas szkoleń
Skaner od 3M ESPE
  • 18-07-2011
 

 

 

 

 

 

Firma 3M ESPE wprowadziła na rynek nowy sprzęt, dzięki któremu praca w laboratorium protetycznym i w gabinecie lekarza korzystnie się zmieni. To skaner wewnątrzustny Lava™ Chairside Oral Scanner (C. O. S.). Urządzenie wykorzystuje technologię „3D-in-Motion", znajduje zastosowanie przy pobieraniu wycisku. Technologia ta umożliwia stworzenie cyfrowego wycisku, czyli pozwala na rejestrację trójwymiarowego obrazu jamy ustnej w sekwencji wideo w czasie rzeczywistym. Najważniejsze zalety użycia nowoczesnego, cyfrowego skanera wewnątrzustnego to:

  • zminimalizowanie konieczności powtarzania zabiegów

  • zagwarantowanie pełnej kontroli, łatwej diagnostyki i planowania pracy w bezpośrednim kontakcie z technikiem

  • brak potrzeby wysyłania wycisków kurierem.

Skaner od 3M ESPE przyda się do wykonywania:

  • precyzyjnych uzupełnień w technice tradycyjnej

  • uzupełnień w technice CAD/CAM: koron, licówek, wkładów, nakładów, prac opartych na wielu filarach oraz łączników do implantów.

- Innowacyjna technologia wykorzystana w skanerze Lava™ C. O. S. pozwala wyeliminować wiele błędów związanych z wykonywaniem uzupełnień tradycyjnymi metodami, co zdecydowanie zwiększa efektywność pracy stomatologa. Dla przykładu: czas osadzenia pojedynczej korony ulega skróceniu średnio o 41%. Ponadto dzięki cyfrowemu przepływowi danych, konieczność powtarzania tych samych etapów pracy może wystąpić tylko w 0,5% przypadków - mówi Barbara Walczak, kierownik sprzedaży w dziale stomatologicznym 3M ESPE.

Jak to działa?

Lekarz skanuje jamę ustną pacjenta i wysyła cyfrowy wycisk do pracowni protetycznej. Tam technik dentystyczny ogląda obraz na ekranie i od razu może powiadomić o swoich spostrzeżeniach. Na bazie otrzymanego cyfrowego wycisku zaznacza na filarach protetycznych granicę preparacji i przygotowuje wirtualnie pocięty model. Na jego podstawie powstaje tzw. model SLA i ostateczne uzupełnienie zaprojektowane przez technika.

Źródło: „Gabinet Prywatny”

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
Autor:
 
Treść
 
Kod obrazkowy
 
Przepisz kod
 
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Patronujemy

 


 

08/10-03-2017

 

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS