Technik
- Warto wiedzieć ...
- Artykuły fachowe
- Dowiedz się jak ...
- Spis szkół w których można uzyskać tytuł technika dentystycznego
- Forum
- Ogłoszenia - Technik
- Praca
- Relacje z imprez
- Subskrypcja
- Dodaj laboratorium
- Współpraca
- Dental Labor
- Historia Techniki Dentystycznej
- Kongres Techniki CEDE2011
- Kongres Techniki Dentystycznej
- Kongres Techniki Dentystycznej Poznań
- Poradnik Technika
- Prawo i Finanse Techników
- Rejestracja na Kongres
- Rejestracja na kongres 2012
- Staż dla technika dentystycznego
- W laborze
Ankieta

- 30-08-2011
Pół miliarda dolarów – na tyle opiewał czek przekazany przez Terry'ego Gou, tajwańskiego potentata, właściciela jednej z najpotężniejszych firm produkujących podzespoły do urządzeń elektronicznych, na rzecz akademickiego szpitala i ośrodka badań nad rakiem należącego do Narodowego Uniwersytetu Tajwańskiego (NTU). Większą część kwoty otrzymało laboratorium pracujące nad nowymi technologiami inżynierii genetycznej oraz hodowli komórek macierzystych. Z komórkami tymi wiążą duże nadzieje m.in. specjaliści zajmujący się transplantologią, medycyną regeneracyjną oraz nowoczesną stomatologią.
Prace badawcze z wykorzystaniem komórek macierzystych umożliwiły już wytworzenie zębów. Nie są one jeszcze tak wytrzymałe i twarde jak naturalne, ale sam fakt, iż można otrzymywać zęby w laboratorium wykorzystując do tego komórki macierzyste, jest dużym krokiem naprzód w rozwoju technik, dzięki którym możliwe stanie się odtwarzanie utraconych organów czy tkanek.
Filantropia biomedyczna – tak w amerykańskiej Dolinie Krzemowej określa się zaangażowanie naprawdę bogatych ludzi we wspieranie przedsięwzięć, dzięki którym zachowanie zdrowia może stać się dużo łatwiejsze.
Zaangażowanie w działalność charytatywną wśród światowych krezusów staje się coraz bardziej trendy. Przekazywanie okrągłych sum na rozwój nowych technologii ratujących i przywracających zdrowie modne jest jednak nie tylko w Ameryce, słynącej ze spektakularnych akcji; do grona filantropów coraz częściej dołączają też rekiny finansjery z krajów azjatyckich.
Darowizny przekazywane są bardzo często na rozwój nauk medycznych i biologicznych. Ludzie, którzy odnieśli sukces finansowy dzięki nowym technologiom, angażują się w finansowanie badań nad jeszcze nowszymi rozwiązaniami – ponieważ w tym upatrują sposobu na poprawę życia i świata.
Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”