Student
Ankieta

- 28-03-2022
Jeśli wybierasz kształcenie w zawodzie technik dentystyczny, warto wiedzieć, że w ciągu ostatniej dekady rola tego specjalisty znacząco się zmieniła. Z dostawcy akcesoriów protetycznych technik dentystyczny zamienił się w eksperta, który obecnie doradza stomatologowi w wyborze najlepszej jakości materiałów i optymalnej technologii do wytworzenia konkretnego uzupełnienia protetycznego.
Zdolności manualne u technika dentystycznego nadal pozostają nie do przecenienia, ale obecnie talent nie dotyczy już tylko i wyłącznie tego, co można zrobić rękami. Teraz raczej chodzi o umiejętności:
-
korzystania z technologii;
-
dostosowywania odpowiednich materiałów do prac, które mają zostać osadzone w konkretnych warunkach środowiska jamy ustnej;
-
komunikacji ze stomatologiem, dzięki czemu możliwe będzie sprawne przekazywanie informacji w celu uzyskania optymalnego projektu pracy protetycznej, a później już gotowego uzupełnienia stomatologicznego.
Zatem ukończenie studiów z zakresu techniki dentystycznej otwiera drogę nie tylko do pracy w laboratorium nad manualnym precyzowaniem szczegółów protez i aparatów ortodontycznych, ale do wielokanałowej współpracy zarówno ze stomatologiem, jak i pacjentem w oparciu o najnowocześniejsze dostępne technologie i materiały.