Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentLicówki

Uśmiech z licówkami
 

Nie zawsze jedynym sposobem na poprawę wyglądu naszego uzębienia jest nadbudowa, sztuczna szczęka lub implanty. Wiele osób, w tym gwiazd filmowych, poprawia wygląd licówkami.

 

Są to bardzo cienkie (grubości około pół milimetra) łuski porcelanowe, które nakładane są na zęby. Zmieniają kształt i kolor szkliwa, tak że uśmiech staje się zdrowy, biały i piękny.

 

Założenie licówek jest korzystne nie tylko dla estetyki. Zwiększa także trwałość naszych siekaczy. Cieniutkie porcelanowe łuski bardzo mocno zespalają się z zębem, zwiększając, w znacznym stopniu, jego wytrzymałość.

 

Licówki porcelanowe są niezwykle cienkie, jednak założenie ich wymaga zeszlifowania naszego naturalnego, zniszczonego szkliwa. Następnie zakładana jest cieniutka warstwa cementu bardzo wysokiej jakości. Umożliwia to scalenie licówki z zębem.

 

Istotne dla naszego samopoczucia może być także to, że przed założenie licówek możemy pozbyć się dużych, niezbyt ładnie wyglądających wypełnień. W znieczuleniu usuwa się stare plomby, pozostawiając tylko zdrową część zęba.

 

Procedura zakładania licówek trwa od pięciu do siedmiu dni.

 

Źródło: Nowości, 31.08.2007

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS