Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentLicówki

Glamsmile – sposób na uśmiech marzeń
 

Glamsmile to nowoczesna metoda stomatologii estetycznej, dzięki której przy minimalnej ingerencji w naturalną strukturę zębów udaje się uzyskać wymarzony uśmiech. Na zęby, których w ramach przygotowania podłoża nie trzeba odpowiednio preparować lub czyni się to w minimalnym stopniu, nakłada się cieniutkie licówki. Licówki Glamsmile wykonane są z nowoczesnych kompozytów hybrydowych lub z porcelany. Nakłada się je na 12 zębów górnych i/lub dolnych po wyleczeniu zmian próchnicowych. By wzmocnić efekt estetyczny, przed nałożeniem licówek można przeprowadzić profesjonalne wybielanie zębów metodą nakładkową lub z użyciem lampy.

Dzięki tej metodzie można poprawić zarówno kształt, kolor, jak i położenie zębów w łuku, można pozamykać szpary między zębami i trwale je wybielić – nawet w przypadku ostrych zmian koloru, wywołanych przyjmowaniem tetracyklin – mówi stomatolog dr n. med. Barbara Książkiewicz–Jóźwiak ze Studia Stomatologii Estetycznej, jednego z pierwszych miejsc w Polsce posiadających autoryzację umożliwiającą wykonywanie tego typu licówek. – W ten sposób można również poprawić efekt leczenia ortodontycznego po zdjęciu aparatu stałego.

Pierwsza wizyta to poznanie oczekiwań pacjenta, wykonanie wycisków i cyfrowych zdjęć zębów oraz twarzy: z profilu i z przodu. Wyciski i zdjęcia trafiają do specjalistycznego laboratorium w Belgii. Tam, z użyciem metody CAD/CAM, wykonywane są licówki, które przesyłane są w specjalnym opakowaniu do odbiorcy.

Na drugiej wizycie, wykorzystując materiały stosowane do mocowania tradycyjnych licówek, umieszcza się licówki Glamsmile na powierzchni zębów pacjenta i czyni ostateczne poprawki kształtu.

- Licówki są wytrzymałe, a ponieważ są bardzo cienkie pozwalają uniknąć szlifowania zdrowych zębów, tak więc nie ma potrzeby stosowania znieczuleń i żadnych innych zabiegów – dodaje dr Barbara Książkiewicz–Jóźwiak.


Źródło: „Dziennik Polski”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS