Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzPoradnik dentysty

Ankieta

Jakie czasopismo stomatologiczne prenumerujesz?

 • Magazyn Stomatologiczny
 • As Stomatologii
 • Nowy Gabinet Stomatologiczny
 • Poradnik Stomatologiczny
 • Stomatologia Współczesna
 • TPS
 • Kwintesencja
 • Forum Stomatologii Praktycznej
 • Inne

Instytut Ethisphere, już po raz dwunasty z rzędu, uznał Henry Schein za jedną z najbardziej etycznych firm na świecie w 2023®.
 

 

 

 

 

 

 

 

Firmę Henry Schein doceniono już dwunasty rok z rzędu. Jest ona też jedynym uhonorowanym przedstawicielem branży produktów medycznych. W 2023 r. uznanie zyskało 135 firm z 19 krajów i 46 gałęzi przemysłu.

 

„W imieniu ponad 22 000 członków zespołu Schein, jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy ponownie uznani przez Instytut Etishpere za jedną z najbardziej etycznych firm na świecie – powiedział Stanley M. Bergman, Chairman of the Board and Chief Executive Officer w Henry Schein. „Nasze zaangażowanie w sukces interesariuszy, którzy tworzą naszą „Mozaikę sukcesu” – członków zespołu Schein, klientów, dostawców, partnerów, akcjonariuszy i społeczeństwa – od dawna stanowi podstawę naszego ukierunkowanego na cel podejścia biznesowego. Wypełnienie tego zobowiązania wymaga stawienia czoła znaczącym zewnętrznym wyzwaniom na drodze do naszego wspólnego sukcesu, w tym między innymi zmianom klimatycznym, nierównościom w dostępie do opieki zdrowotnej, odporności łańcucha dostaw oraz niedostatecznej reprezentacji kobiet, mniejszości etnicznych i pozostałej części zróżnicowanej populacji w branży opieki zdrowotnej.  Mimo wyraźnych postępów, przed nami jeszcze wiele pracy i czujemy się zobowiązani, aby podążać tą drogą jako odpowiedzialna społecznie korporacja”.

 

Wysiłki firmy Henry Schein na rzecz środowiska, spraw społecznych i ładu korporacyjnego (ESG) obejmują:

 

·       Publikację korporacyjnej deklaracji o przestrzeganiu praw człowieka, udział w powołaniu stowarzyszenia Responsible Glove Alliance oraz przygotowanie wewnętrznych programów szkoleń z zakresu ochrony praw człowieka dla członków zespołu Schein;

 • Promowanie różnorodności i integracji w branży opieki zdrowotnej za pośrednictwem krajowych i lokalnych i stowarzyszeń stomatologicznych o zróżnicowanym profilu kulturowym. Współpracę z National Dental Association na rzecz opracowania inicjatywy dla uczniów szkół średnich z niedostatecznie reprezentowanych społeczności, która pomoże im poznać bliżej zawód dentysty oraz możliwości pracy w zespołach stomatologów w ramach programu S.M.I.L.E. Healthcare Pathways™, a także
 • Opracowywanie i prowadzenie szkoleń z zakresu różnorodności i integracji dla lekarzy, pomagających w zwiększeniu kompetencji kulturowych i poprawie poziomu obsługi pacjentów.

 

 

„Gratuluję firmie Henry Schein dwunastu lat w gronie najbardziej etycznych firm na świecie” – powiedziała Erica Salmon Byrne, CEO w Instytucie Etisphere. „Podziwiamy firmę Henry Schein i członków zespołu Schein za ich zaangażowanie w budowanie trwałych postaw etycznych i wspieranie kultury zgodności oraz dążenie do rozwiązania istotnych problemów już dziś, między innymi w zakresie zrównoważonego rozwoju, zróżnicowania interesariuszy, poprawy poziomu równouprawnienia w branży opieki zdrowotnej oraz w wielu innych dziedzinach – dostarczając przy tym specjalistom w branży opieki zdrowotnej produkty i usługi niezbędne dla zapewnienia wysokiej jakości opieki nad pacjentami na całym świecie”.


Więcej informacji na temat działań Henry Schein związanych z ESG, można znaleźć na stronie www.henryschein.com/corporatecitizenship.

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS