Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualnościWieści z kraju i ze świata

Leczymy się prywatnie
  • 07-12-2007
 

Coraz więcej Polaków decyduje się na korzystanie z prywatnej opieki lekarskiej.  Średnie wydatki na ten cel wynoszą 298 złotych. To około 25 złotych miesięcznie. Najczęściej odwiedzani lekarze to stomatolodzy.

 

Dane te pojawiły się w wynikach badań „Opieka medyczna Polaków 2007” przeprowadzonych na zlecenie PZU Życie. Wydatki na leczenie prywatne różnie się kształtują, w zależności od rejonu Polski. Najwięcej, bo aż 743 złote rocznie, wydają na ten cel mieszkańcy Szczecina.

 

Korzystanie z prywatnej służby zdrowia deklaruje 70 procent poznaniaków. Aż 58 procent mieszkańców tego miasta jest pacjentami lekarzy stomatologów. Prywatne gabinety dentystyczne najrzadziej odwiedzają warszawiacy – tylko 20 procent.

 

Lekarza pierwszego kontaktu najczęściej wybierają wrocławianie – 36 procent, najrzadziej warszawiacy – 17 procent. Specjaliści najczęściej odwiedzani są w Poznaniu – 55 procent, najrzadziej w Warszawie – 20 procent.

 

Z prywatnej służby zdrowia najbardziej zadowoleni są mieszkańcy stolicy. W siedmiostopniowej skali oceniają ją na 5,7. Na drugim miejscu, z wynikiem 5,5, plasują się mieszkańcy Gdańska.

 

Warszawiacy chętnie wykupiliby prywatne ubezpieczenia zdrowotne. Aż 80 procent deklaruje zainteresowanie ta opcją, pod warunkiem, że kosztowałoby to od 20 do 44 złotych miesięcznie.

 

Zdaniem ekspertów, rynek prywatnych usług medycznych w Polsce będzie się dynamicznie rozwijał.

 

Źródła: Puls Biznesu, 7,12.2007; Życie Warszawy, 712.2007

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS