Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualnościWieści z kraju i ze świata

Stracili dziecko u dentysty
  • 14-10-2008
 

4-letni Michałek z Warszawy nie chorował. Dokuczała mu jedynie próchnica, a leczenie wstępne nie przynosiło oczekiwanych efektów. Potrzebna była ekstrakcja jednego zęba oraz leczenie kilku mleczaków. Zabieg miał być wykonany pod narkozą. Rodzice chłopca starannie wybrali gabinet i specjalistę; dziecko u stomatologa miało być ok. 1,5 godziny. Niestety, po podaniu narkozy Michałek dostał gorączki złośliwej, hipertermii. Wysoka temperatura nie dawała się zbić okładami z lodu, a w gabinecie nie było Dantrolenu - leku, który mógł pomóc chłopcu i uratować mu życie. Dziecko przez 1,5 godziny umierało na fotelu dentystycznym, a jego rodzice w tym czasie byli poza gabinetem, sądząc, iż lekarze przeprowadzają zabieg. Nikt z personelu nie zawiadomił ich, że z Michałkiem jest bardzo źle; w ciągu 1,5 godziny nie wysłano też karetki po Dantrolen. Dziecko zmarło pięć minut przed przyjściem rodziców. Matka i ojciec mają ogromny żal do lekarzy, pod których opieką był ich synek, i którym zaufali.

- (...) nie zrobili najważniejszego. Nie podali mu leku Dantrolen, który w takich przypadkach ratuje życie. Nie mieli go. Ale przecież był dostępny w dwóch punktach szpitalnych blisko centrum stomatologii. Osobiście to sprawdziłam. Wystarczyło przecież wysłać karetkę po lekarstwo i szybko je przywieźć. Jak dowiedziałam się od jednego z lekarzy, w tym samym centrum kilka lat temu u małego chłopca pojawiły się takie same objawy jak u Michasia. Wtedy lek został szybko przywieziony i chłopiec został uratowany - mówi rozżalona matka.

Sekcja zwłok, którą rodzice zmarłego Michasia otrzymali dopiero w 10 miesięcy po tragedii, potwierdziła fakt, że dziecko w chwili zabiegu było zdrowe. Prokuratura zajmuje się obecnie tą bulwersującą sprawą. Trwa oczekiwanie na opinie biegłych, które pozwolą wyjaśnić, czy w reanimacji chłopca nie doszło do zaniedbań.

Matka chłopca zauważa, że nikt z centrum stomatologicznego, w którym zmarło ich dziecko, nawet nie przeprosił za to, co się stało.

 

Źródło: „Fakt”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS