Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez

- 28-05-2013
„Odnowa, przebudowa i gruntowna modernizacja budynków, rozszerzenie oferty edukacyjnej dla studentów - to tylko niektóre projekty, jakie w najbliższym czasie chce zrealizować Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Jedyna w regionie uczelnia, kształcąca przyszłych lekarzy, podejmuje inwestycje, które przyczynią się do podniesienia poziomu kształcenia medyków” - informuje „Kurier Lubelski” w wydaniu z dnia 17.04.2013. Uczelnia podejmuje co rusz nowe inwestycje: obecnie remontowane jest Collegium Novum – siedziba rektoratu, a w najbliższym czasie planowany jest start modernizacji Collegium Pathologicum oraz budowa ośrodka medycyny doświadczalnej. W planach jest m.in. budowa nowej siedziby stomatologii, centrum symulacji medycznej oraz biblioteki. Fundusze na realizowane już działania pozyskano z Unii Europejskiej. Uniwersytet przymierza się do kolejnych starań o unijne finansowanie.
Lubelska uczelnia planuje poszerzenie swej oferty. Już od najbliższego roku akademickiego wśród żaków znajdą się studenci kosmetologii. Obecnie kształcenie kadr medycznych odbywa się na kilku różnych kierunkach, z czego ze stomatologią związane są kierunek lekarsko-dentystyczny i techniki dentystyczne. Absolwenci studiów nie mają kłopotów ze znalezieniem zatrudnienia – skuteczne kształcenie to zasługa znakomitej kadry i dobrze przygotowanych programów nauczania.
- UM kształci absolwentów przygotowanych do pracy w europejskim i amerykańskim systemie ochrony zdrowia, którzy posiadają umiejętność samodzielnego rozwiązywania teraźniejszych i przyszłych problemów zdrowotnych społeczeństwa – mówi Włodzimierz Matysiak, rzecznik prasowy Lubelskiego Uniwersytetu Medycznego i podkreśla, że uczelnia od 17 lat prowadzi studia anglojęzyczne, na których kształcą się obywatele 55 krajów świata.
Studenci lubelskiej uczelni organizują szereg akcji prozdrowotnych („Majówka dla zdrowia", „Rak piersi – lepiej zapobiegać niż się bać", „Szpital Pluszowego Misia", „Jak pomóc bocianowi?", „Serce masz tylko jedno") oraz angażują się w działalność poradniczą, spotykając się z mieszkańcami miasteczek i wsi podczas wakacyjnych obozów społeczno-naukowych.
Źródło: „Polska Kurier Lubelski”