Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna TechnikWarto wiedzieć ...Edukacja i kariera zawodowa

Ankieta

Gdzie szukasz informacji z branżowych?

  • na targach
  • w internecie
  • w gazetach
  • podczas konferencji
  • podczas szkoleń
Egzamin z rzeźby
  • 17-07-2008
 

Przyszły technik dentystyczny musi wykazać się na egzaminach wstępnych na uczelnie wyższe nie byle jakimi umiejętnościami manualnymi. Maturzyści, którzy ubiegali się o miejsce na kierunku techniki dentystycznej na poznańskim Uniwersytecie Medycznym przez ponad trzy godziny usilnie próbowali ulepić z glinki coś, co niektórym przypominało zęby.

- Nie mam pojęcia, co to mogło być... - mówi jeden z przyszłych studentów.
- To pewnie były zęby.  Przecież zdajemy na techniki dentystyczne. Nie potrafię tylko powiedzieć, czym było to coś między zębami – podpowiada inna maturzystka.

Jeszcze inni relacjonują, że to „coś” między zębami (których było 12: trzonowce i siekacze) miało kształt podłużnych łezek.

 

Na kierunek techniki dentystycznej startują młodzi ludzie owładnięci rzeczywistą pasją tworzenia. Są przekonani, że w przyszłości chcieliby robić zęby. Niektórzy wiedzą to od zawsze:

- Od dziecka lubię wizyty u dentysty. Nawet zapach unoszący się w gabinecie mi się podoba – mówi przyszła studentka.

Egzamin sprawdzający umiejętności manualne kandydatów był ostatnim na Uniwersytecie Medycznym. Przyszli studenci będą teraz przez tydzień czekać na wyniki. Ci, którzy składali dokumenty na inne uczelnie i kierunki, a wiedzą już, że gdzieś zostali przyjęci, śpią spokojnie.

 

Technika dentystyczna to jeden z najbardziej obleganych kierunków na poznańskich uczelniach. Kandydaci szturmowali też dziennikarstwo, dietetykę i politykę społeczną. Nie mniej oblegane były filmoznawstwo i biotechnologia.

Wprawdzie zapisy na uczelnie zostały już zakończone, ale pracownicy działów rekrutacyjnych  niektórych uczelni nadal przyjmują świadectwa maturalne. Bo papierek wciąż jest najważniejszym dokumentem. W opinii wielu pracowników uczelnianych oceny umieszczone na świadectwie nie zawsze pokrywają się z wiedzą i umiejętnościami kandydata czy świeżo upieczonego studenta. Ich weryfikację przynoszą zazwyczaj pierwsze miesiące nauki na uczelni.

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
Autor:
 
Treść
 
Kod obrazkowy
 
Przepisz kod
 
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Patronujemy

 


 

08/10-03-2017

 

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS