Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna TechnikWarto wiedzieć ...

Ankieta

Gdzie szukasz informacji z branżowych?

  • na targach
  • w internecie
  • w gazetach
  • podczas konferencji
  • podczas szkoleń
Korzyści współpracy medyków, inżynierów i naukowców
  • 02-03-2012
 

 

 

 

 

Implanty stają się coraz bardzie popularne. Stomatologia w Polsce rozwija się, a polscy lekarze są na bieżąco z tym, co nowego w ich zawodowej dziedzinie. To nie tylko nasi lekarze wyjeżdżają za granicę szkolić się. Do naszych placówek również zjeżdżają lekarze z innych krajów (USA czy Europy Zachodniej), aby podpatrywać nowatorskie metody leczenia, które wypracowali rodzimi specjaliści. Fakt, że w naszym kraju medycyna nadąża za światowymi trendami, a nawet wytycza nowe kierunki rozwoju, potwierdzają np. nowatorskie metody leczenia lub innowacyjne podejście do przeprowadzania zabiegów.

Nowoczesne metody leczenia, takie, w których wykorzystuje się współpracę nauki, medycyny i technologii, to przyszłość dla stomatologii i medycyny ogólnej. I coraz więcej placówek będzie chciało stosować u siebie nowatorskie metody leczenia – skracają one czas walki z chorobą i są bezpieczniejsze dla pacjentów.

Jedak nie w każdej placówce będą stosowane ultranowoczesne metody i techniki leczenia.

„Do przeprowadzenia nowatorskich zabiegów potrzebne są nie tylko wysokie kwalifikacje lekarzy, ale także specjalistyczny i nierzadko drogi sprzęt. Nie wszystkie placówki mogą sobie na to pozwolić. Nie ma jednak potrzeby, żeby w powiatowych szpitalach znajdowały się niszowe oddziały, tj. chirurgia szczękowo-twarzowa, skoro funkcjonują one z powodzeniem w większych ośrodkach” - wyjaśnia na łamach „Dziennika Łódzkiego” prof. Marian Brocki, naczelny lekarz w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. WAM i prorektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi,

Profesor podkreślił też, że to, co dzieje się w światowej medycynie, jest na bieżąco wdrażane w łódzkim szpitalu.

 

Ostatnio znów nasi medycy potwierdzili, że są na bieżąco jeśli chodzi o rozwój medycyny. Lekarze pracujący w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. WAM w Łodzi przeprowadzili udany, nowatorski zabieg przeszczepiania kości żuchwy u niespełna 20-letniej pacjentki, wykorzystując do tego fragment tkanki pobrany ze szczęki oraz perfekcyjnie przycięty do wymaganych kształtów dzięki zastosowaniu matrycy wytworzonej techniką drukowania w formacie 3D. Sukces ten nie byłby możliwy bez odpowiedniego przygotowania naukowego zespołu przeprowadzającego zabieg oraz bez wsparcia technologicznego – a to było zapewnione dzięki współpracy szpitala z łódzkim Technoparkiem.

Źródło: „Polska Dziennik Łódzki”

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Patronujemy

 


 

08/10-03-2017

 

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS