Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna TechnikWarto wiedzieć ...

Ankieta

Gdzie szukasz informacji z branżowych?

  • na targach
  • w internecie
  • w gazetach
  • podczas konferencji
  • podczas szkoleń
Międzynarodowy 1 Maja w Polsce
  • 01-05-2019
 

 

 

 

 

W Polsce Święto Pracy oficjalnie obowiązuje od 1950 r., ale pochody organizowane były od 1890 r. Pokolenie współczesnych 40-latków+ pamięta jeszcze obowiązkowe pochody pierwszomajowe organizowane w czasach ustroju poprzedniego – w PRL-u. Każdorazowo były to wielkie, barwne imprezy, z tysiącami kwiatów niesionymi przez dzieci i młodzież oraz korowody pracowników – nierzadko w strojach zawodowych: hutnicy i strażacy z kombinezonach, lekarze i dentyści w kitlach, tancerze w strojach ludowych – paradujących ulicami każdego miasta i miasteczka. Manifestacja miała wówczas wymiar typowo polityczno-ideologiczny i była okazją do zaprezentowania siły robotniczej państwa.

Obecnie idea pochodów pierwszomajowych, nieco wygaszona po transformacji ustrojowej w naszym kraju, ulega odrodzeniu. Obchody Święta Pracy celebruje się w wielu miastach, ale tylko nielicznym udaje się zorganizować pierwszomajowe pochody w konwencji podobnej do tej sprzed kilku dekad.

 

I jeszcze ciekawostka: 15 maja 1951 r., a więc rok po tym, kiedy Święto Pracy stało się w naszym kraju świętem państwowym, wprowadzone zostało rozporządzenie Ministra Zdrowia, które reguluje uprawnienia technika dentystycznego.

 

Udanej majówki życzy wszystkim technikom dentystycznym zespół PortaluDentystycznego.pl!

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Patronujemy

 


 

08/10-03-2017

 

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS