Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna TechnikPrawo i Finanse TechnikówFinanse dla techników
Zasady dotyczące ubezpieczeń OC
 

 

 

 

 

Ubezpieczenie OC, niezależnie od tego, czy jest obowiązkowe, czy dobrowolne, pełni tylko funkcję pomocniczą. Zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela dotyczy ściśle określonych sum gwarancyjnych wypłacanych po spełnieniu warunków zapisanych w wykupionej polisie. Za szkodę zawsze odpowiedzialny jest sprawca; i to on wypłaca odszkodowanie – korzystając, oczywiście w przypadku spełnienia warunków ze wsparcia, jakie daje mu ubezpieczenie.

 

Wysokość składki zależy od wielu czynników, w tym od szerokości zakresu ubezpieczenia. Im zakres szerszy, tym odpowiedzialność większa i tym składka również wyższa. Węższy zakres ubezpieczenia oznacza wprawdzie dość często niższą składkę, ale odszkodowanie będzie wypłacone jedynie w przypadku ściśle określonej kategorii zdarzenia. Należy pamiętać, że kupowanie polis z niskimi składkami, wiąże się z ryzykiem inwestowania w ubezpieczenie, które nie zaspokoi wymagań, kiedy dojdzie do zdarzenia, za które trzeba będzie wypłacić odszkodowanie.

W umowach umieszczone są również informacje o wyłączeniu lub zwolnieniu zakładu ubezpieczającego od odpowiedzialności. Zapisy te powinny stać się przedmiotem wyjątkowo uważnej lektury – dla bezpieczeństwa interesów własnych przyszłego ubezpieczonego.

Źródło: „Magazyn Stomatologiczny”

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS