Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna TechnikPrawo i Finanse TechnikówDotacje z UE dla techników
Dotacje unijne: konsultanci pomogą wypełnić wniosek
 

 

 

 

Przedsiębiorcy starających się o dotacje unijne mogą za niedługo zetknąć się ze zmianą zakresu działania punktów konsultacyjnych. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego chce wprowadzenia zmian, które sprawią, że wypełnianie wniosków o finansowanie rozwoju firmy z unijnych funduszy stanie się prostsze.

- Chcemy, by pracownicy [punktów konsultacyjnych – przyp. red.] pomagali w wypełnianiu wniosków o wypłatę pieniędzy – mówi Adam Zdziebło, wiceminister rozwoju.

W kraju działa 96 punktów konsultacyjnych. Do tej pory przedsiębiorcy mogli uzyskiwać w nich jedynie informacje o możliwości uzyskania pieniędzy unijnych.

Albo punkty zmienią profil działalności, albo pomyślimy o ich likwidacji. Resort rozwoju oraz władze samorządowe poradzą sobie z udzielaniem informacji na temat aktualnego poziomu wykorzystania środków unijnych – podkreśla Adam Zdziebło.

Pilotażowy program, którego celem będzie sprawdzenie, czy konsultanci poradzą sobie z nowymi obowiązkami, ruszy na początek w trzech województwach: lubuskim, opolskim i podlaskim. Program może objąć również punkty w innych województwach, ale trzeba poczekać na zgodę tamtejszych władz samorządowych.

 

Ministerstwo oceniło dotychczasową pracę konsultantów. Najlepsze noty zebrały ośrodki konsultacyjne w woj. podlaskim i pomorskim.

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”

 

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
Autor:
 
Treść
 
Kod obrazkowy
 
Przepisz kod
 
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS