Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna TechnikKrajowe Stowarzyszenie Techników DentystycznychWładzeAndrzej Polak

Ankieta

Gdzie szukasz informacji z branżowych?

  • na targach
  • w internecie
  • w gazetach
  • podczas konferencji
  • podczas szkoleń
Witam Państwa bardzo serdecznie.

Skoro podjąłem się stworzenia nowej organizacji branżowej dla techników dentystycznych, czyli Krajowego Stowarzyszenia Techników Dentystycznych, w skrócie KSTD, jest moim obowiązkiem przedstawić się środowisku, co niniejszym czynię:

Urodziłem się w Jeleniej Górze w woj. Dolnośląskim w 1971 roku. Tam też ukończyłem Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida, jednakże przez 19 lat mieszkałem w Szklarskiej Porębie - przecudnej urody miasteczku turystycznym w Karkonoszach.
 Po maturze wyjechałem na studia do Krakowa, skąd pochodzą moi rodzice.
 W roku 1992 ukończyłem Medyczne Studium Techniki Dentystycznej w Krakowie.
Od razu podjąłem pracę w zawodzie, najpierw na tzw. państwowej posadzie, później w prywatnych laborach w Krakowie. W grudniu, roku 1994 wraz z obecnym wspólnikiem Maciejem Sołtysem otworzyliśmy własne Laboratorium Techniki Dentystycznej- Art-DENT.

W 1999 ożeniłem się z moją obecną żoną Miłką

Po 8 latach pracy w zawodzie, rozpocząłem w 2000 roku, studia wyższe na Krakowskiej Akademii Pedagogicznej im. KEN, na wydziale Politologii, którą to uczelnię ukończyłem obroną Pracy Magisterskiej w 2005 r. Temat pracy magisterskiej: „Polityka państwa wobec małych i średnich przedsiębiorstw na przykładzie branży medycznej po 1990 roku - MŚP w UE.”

W między czasie urodziła mi się dwójka synów Krzysztof i Grzegorz.

Jeśli chodzi o technikę dentystyczną, to moją „specjalnością” są protezy szkieletowe klasyczne, które wykonuję od 1994. Są one nie tylko głównym źródłem moich dochodów, ale również pasją, która pochłonęła wiele kursów, szkoleń i wolnego czasu. Owocowała jednakże dość obficie. Ponad to moim hobby są : wędkarstwo- głównie gruntowe, kolekcjonowanie białej broni, jak również strzelectwo sportowe.

Dorobek zawodowy:
  • 2001r – pierwsza publikacja w kwartalniku „Laboratorium Dentystyczne, LABDENT” Wydawane przez Agencję Wydawniczo-Reklamową PIXEL s.c.  z Ostrołęki, temat: „Konturowa metoda modelowania protez szkieletowych” –moja pierwsza autorska metoda. Praca została wysłana na konkurs innowacji protetycznych do Niemiec, organizowany przez Firmę Bredent. Przeszedłszy przez sito eliminacji, utknęła na drugim poziomie przesiewu.
  • 2004 r.- zapowiedź cyklu artykułów z zakresu protez szkieletowych klasycznych w „TPS Technik Dentystyczny”, wydawnictwa ELAMED z Katowic. Nr wyd. 3/04
  • 2004-2006 – 5 artykułów opublikowanych w już Nowoczesnym Techniku Dentystycznym. Wydawnictwa ELAMED: „Protezy szkieletowe klasyczne” 4/04, „Protezy szk.kl. część II”- 1/05, „Teoretyczne podstawy i praktyczne wskazówki z zakresu odlewnictwa”- 2/05, K’volution - szybki, prosty i precyzyjny system modeli składanych Wilhelma Kiefera”- 1/06, „Efekty specjalne w protezach szkieletowych klasycznych”- 4/06, druga autorska metoda -  listopadowa edycja NTD.
  • 2007- ukazuje się książka wydawnictwa Elamed pt. „Sztuka i rzemiosło” z  artykułami mojego autorstwa.
  • Obecnie prowadzę szkolenia zawodowe z „Wykonawstwa protez szkieletowych klasycznych”, zarówno u siebie w Krakowie jak i w laboratoriach na terenie naszego kraju oraz organizuję szkolenia zagraniczne dla osób zrzeszonych w KSTD we współpracy z zaprzyjaźnionymi Firmami, gdzie prowadzącymi są najlepsi fachowcy zatrudniani przez owe firmy.
  • W październiku roku 2005 zorganizowaliśmy razem z Maciejem Sołtysem pierwszą naszą imprezę dydaktyczno-integracyjną - „Jesienny Weekend TD w Szklarskiej Porębie”, w którym wzięło udział 130-u Techników z całego kraju i 4 firmy wspierające.  Ta impreza spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem ze strony b.u. techników.
  • W kwietniu 2006 zorganizowaliśmy „I Kongres TD w Szczyrku”, z udziałem 320 techników i 18-u firm wspierających, w tym 4-ech medialnych.
  • W październiku 2006 miały się odbyć Warsztaty TD w Strykowie, które     Art- DENT zorganizował, impreza miała być przeznaczona dla 160 osób i 8 firm wspierających, niestety nie odbyła się z przyczyn nie zależnych od nas.

Po sukcesie organizacyjnym, jakim był I Kongres TD i wielu rozmowach z technikami, właścicielami dużych firm handlowo-produkcyjnych, które dały wsparcie finansowe Kongresowi, podjąłem decyzję, że należy założyć prężną organizację zawodową, która będzie skupiać osoby najbardziej zaangażowane w rozwój polskiej techniki dentystycznej. 3 miesiące później powstało KSTD.
W lipcu 2006 roku założyłem wraz z 15-oma osobami z branży, nową, wyżej wspomnianą organizację zawodową, zrzeszającą techników dentystycznych - Krajowe Stowarzyszenie Techników Dentystycznych, której zostałem Prezesem.
Mam zamiar dalej pracować dla dobra polskiej techniki dentystycznej i jej rozwoju, bardzo liczę, że przełamią Państwo drzemiące w Nich wewnętrzne opory i pomogą w tworzeniu prężnej organizacji branżowej - KSTD.
Dalszym etapem moich wysiłków na niwie polskiej techniki dentystycznej była kontynuacja Kongresu T.D. w Szczyrku i w II OKTD wzięło już udział 430 techników i 20 firm handlowych i produkcyjnych oraz 4 medialne, natomiast w roku 2008 weźmie udział ok. 500 techników z Polski, ale również z krajów do których polscy technicy wyemigrowali. Firm wspierających finansowo Kongres wystąpi 25. Medialnych 5.

W roku 2007, właśnie na II OKTD wpadłem na pomysł zorganizowania I Targów Protetyczno-Ortodontycznech EPO 2008 ( Exhibition of Prosthetics-Orthodontics ), które wraz z moim dotychczasowym wspólnikiem i wiceprezesem KSTD Maciejem Sołtysem  w 2008 zorganizowaliśmy. Jeszcze nie wiemy czy okażą się sukcesem tak jak Kongres. Obecnie mamy zgłoszonych 35 firm na EPO z kraju i z zagranicy i zgłoszenia nadal płyną.
Wyrażam nadzieję, że KSTD przynajmniej za mojej prezesury zawsze będzie aktywne i pomocne dla polskiego technika dentystycznego, a mnie samemu starczy siły i pomysłowości na dalsze lata pracy w branży.

Pozdrawiam bardzo gorąco całe środowisko- szanowne koleżanki i kolegów techników. Załączam głębokie wyrazy szacunku

Andrzej Polak.

 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Patronujemy

 


 

08/10-03-2017

 

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS