Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna StudentWiadomości

Ankieta

Jaki jest poziom nauczania na Twojej uczelni ?

  • Bardzo dobry
  • Dobry
  • Dostateczny
  • Niedostateczny
Higienistki gotowe na dialog z lekarzami
  • 29-04-2019
 

 

 

 

Na stronie Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego ukazał się wywiad z dyplomowaną higienistką stomatologiczną Katarzyną Ostrowską, przewodniczącą zarządu Sekcji Profilaktyki i Promocji Zdrowia PTS. Rozmawiano w nim między innymi o debacie, która ma odbyć się w ramach CEDE 2019 – projekcie dużym i wyjątkowym, który nie ma być jedynie spotkaniem w gronie higienistek, ale okazją do zadania konkretnego pytania konkretnym osobom w celu usłyszenia konkretnych odpowiedzi.

W wywiadzie z szefową sekcji poruszono także temat oddzielenia się higienistek od lekarzy dentystów. Jak mówi Katarzyna Ostrowska, nikt ze środowiska higienistek stomatologicznych tego nie chce. Co więcej, higienistki chcą dialogu z lekarzami, gdyż można zrobić więcej, współpracując ze sobą. Ponadto higienistki stomatologiczne są gotowe do tego, aby na zlecenie lekarza dentysty realizować samodzielnie przynajmniej część profilaktyki i higieny stomatologicznej.

- Czas usiąść do wspólnego stołu, omówić co trzeba zrobić, aby współpraca na linii lekarz-higienistka układała się po myśli obu stron i zacząć to robić – powiedziała K. Ostrowska.

Źródło: PTS

 
 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS