Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna StudentWiadomości

Ankieta

Jaki jest poziom nauczania na Twojej uczelni ?

  • Bardzo dobry
  • Dobry
  • Dostateczny
  • Niedostateczny
Porozumienie 2018 sobie, a rząd sobie
  • 26-04-2019
 

 

 

 

„Menedżer Zdrowia przytacza słowa Andrzeja Matyji, Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej

- Niestety, potwierdziły się moje przypuszczenia co do przyjętej przez stronę rządową nieprawidłowej metody 1 Uczenia gwarantowanych nakładów na ochronę zdrowia. Ministerstwo Zdrowia przyznało, że do planowania wydatków na ochronę zdrowia na rok 2019 przyjęta została historyczna wartość PKB z roku 2017, czyli sprzed dwóch lat.

Jak czytamy w gazecie, mamy do czynienia z przykładem niedotrzymania przez Ministerstwo Zdrowia jednego z kluczowych warunków porozumienia z 8 lutego 2018 roku. Podczas zawierania porozumienia, ani nawet na etapie prac legislacyjnych nad ustawami nie wskazano bowiem, że bazą do obliczenia nakładów na ochronę zdrowia będzie historyczna wartość PKB, gdyż na taki zapis żaden z partnerów społecznych by się nie zgodził.

Obowiązujący sposób naliczania nakładów na ochronę zdrowia stosowany przez rząd oznacza, że na świadczenia stomatologiczne i medyczne przeznaczonych będzie prawie 10 miliardów złotych mniej. Stracą na tym oczywiście pacjenci, liczący na skrócenie kolejek i poprawę jakości świadczeń, a także podmioty lecznicze oraz lekarze i dentyści.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS