Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWarto wiedziećOrtodoncja
Przespana ortodoncja
  • 14-10-2008
 

Kolejny rejon stoi przed widmem braku opieki ortodontycznej. W Bełchatowie jedyny gabinet, w którym przeprowadzano leczenie wad zgryzu, wypowiedział umowę z NFZ. Decyzja ta sprawi kłopot głównie małym pacjentom i ich rodzicom, ponieważ jeszcze tylko przez 3 miesiące ortodonta będzie przyjmował na ubezpieczenie – wynika to z zapisu kontraktowego. Po tym czasie trzeba będzie albo leczyć się prywatnie, płacąc za każdą wizytę kontrolną 50 zł, a za aparat ok. 600 zł, albo jeździć do Piotrkowa lub Łodzi, by móc skorzystać ze świadczeń refundowanych. Rodzice dzieci, które mają wady zgryzu, są rozgoryczeni.

- Będziemy musieli skorzystać z prywatnego [gabinetu – przyp. red.]. Leczenia córki przecież nie przerwę. A to będzie oznaczało wydatek, i to wcale niemały – mówi jeden z ojców.


NFZ ma, wg przepisów, zapewnić pacjentom bezpłatną opiekę medyczną. Szkopuł w tym, że prawo nie określa, w jakiej odległości musi się znajdować gabinet, który ma podpisany kontrakt z Funduszem. Może to być np. najbliższe większe miasto, oddalone nawet o 50 km od miejsca zamieszkania pacjenta.


Mówi się, że w Bełchatowie ortodoncja została „przespana”.

- Ortodontów praktycznie nie ma, a ci, którzy są, wolą prowadzić prywatne gabinety, a nie tłumaczyć się NFZ z tego, że chcą przyjmować w ramach kontraktu tylko jeden czy dwa dni w tygodniu – mówi jeden z tamtejszych lekarzy.

NFZ ma rozpisać w październiku nowy konkurs na usługi ortodontyczne w Bełchatowie. Już dziś są wątpliwości, czy w ogóle ktoś się zgłosi. A nawet, jeśli się zgłosi, to zanim dojdzie do podpisania kontraktu, będzie już prawie koniec roku kalendarzowego.


Źródło: „Dziennik Łódzki”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS