Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWarto wiedziećOrtodoncja
Dobry zgryz – nie tylko dla urody
  • 05-12-2007
 

O właściwy zgryz należy dbać nie tylko ze względów estetycznych. Nieprawidłowe ułożenie zębów może być przyczyna różnych chorób, m.in. paradontozy.


Nieprawidłowy zgryz może także powodować próchnicę, ponieważ trudniej jest czyścić zęby z zalegających resztek jedzenia. Wady zgryzu można leczyć w każdym wieku. Oczywiście, najlepsze efekty przynosi to u ludzi młodych, których kości nie są jeszcze całkowicie uformowane.


Na aparat ortodontyczny mogą zdecydować się pacjenci nawet w zaawansowanym wieku. Osoby dorosłe noszą aparaty stałe, składające się z zamków i pierścieni, które są przyklejane specjalnym klejem do szkliwa. Do nich przymocowany jest sprężysty drut, który wywiera na zęby stałą, ściśle określoną siłę. Umożliwia to skorygowanie zgryzu.


U osób dojrzałych, których kość jest twardsza i mniej odporna na przebudowę, leczenie ortodontyczne trwa dłużej. Może to być nawet kilka lat, ale warto wytrzymać. Pomoże to i naszemu zdrowiu i urodzie. Nie musimy bać się bólu – możemy odczuwać tylko, szczególnie na początku, pewien dyskomfort.


Aparaty ortodontyczne mogą być stałe lub ruchome. Te ostatnie należy nosić około kilkunastu godzin na dobę i można je zdejmować samodzielnie. Aparaty stałe są naklejone na szkliwo zębów przez cały czas leczenia. Metalowe zamki, wchodzące w ich skład, dostępne są także w wersjach dla alergików.


Źródło: Super Nowości, 4.12.2007

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS