Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWarto wiedzieć
Implantologia jednej wizyty
  • 20-12-2010
 

 

 

 

 

Czym jest „Ankylos SynCone Scientific Group”, stowarzyszenie związane z implantologią natychmiastową, wyjaśnia Tomasz Śmigiel, stomatolog z Prywatnej Praktyki Dentystycznej „Śmigiel” z Katowic:

- To grupa dwudziestu wyselekcjonowanych polskich praktyk stomatologicznych, która zajmuje się wykonywaniem zabiegów implantologicznych, badaniami i obserwacjami dotyczącymi natychmiastowego obciążenia implantów. Idea powstała w Niemczech. System „Ankylos SynCone" pozwala uwolnić ludzi od luźnych, ruszających się i spadających protez zębowych.

System ten polega na wykonaniu wszczepów u osób, które nie mają własnego uzębienia. W dolną szczękę wszczepia się 4 implanty, a w górną 6. Natychmiast po zaimplantowaniu wszczepy obciąża się protezą. W ten sposób pacjent już na jednej wizycie może zostać zaopatrzony w kompletny garnitur zębów.

Przed tą wizytą konieczne jest, oczywiście, spotkanie ze stomatologiem w celu ustalenia planu leczenia.

Implantologia natychmiastowa, co potwierdzają badania przeprowadzone przez „Ankylos SynCone”, jest bezpieczna i skuteczna. Każdy z implantów obciążony jest jedynie w kierunku pionowym; nie ma możliwości poruszania na boki. Bezpieczeństwo i trwałość w implantologii zdobywa się stosując materiały z długoletnią gwarancją, od sprawdzonego producenta. By wybrać ten najlepszy, potrzebne są wiedza i umiejętności ciągle dokształcającego się implantologia.

- Będąc w maju na kongresie EAED 2010 Spring Meeting in London „Art. & Science in Synergy", doszedłem kolejny raz do wniosku, iż gabinet, w którym nie wprowadza się nowości, nie rozwija się. A rynek stomatologiczny ewoluuje bardzo szybko – zauważa Tomasz Śmigiel. Stomatolog przyznaje, że odwiedził fabrykę implantów, by mieć pewność, jaki produkt oferuje pacjentom.

- Bo chodzi o to, by pracować niekoniecznie tanio, ale za to bezpiecznie – podkreśla.

Źródło: „Polska Dziennik Zachodni”

 

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS