Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzEdukacja
3 x TAK czyli Jak zwiększyć akceptację pacjenta dzięki obrazowaniu 3D
 

 

STRATEGIA ZWIĘKSZANIA AKCEPTACJI PLANU LECZENIA PRZEZ PACJENTA

 

  • Systemy Tomografii Stożkowej 3D
  • Systemy pantomograficzne

 

 

Zobacz pełny obraz

 

Czy masz pewność, że Twoje narzędzia do komunikacji z pacjentem są równie doskonałe, jak leczenie, które im oferujesz? Czy po zaprezentowaniu planu leczenia słyszysz częściej pełne entuzjazmu „Kiedy zaczynamy?” czy sceptyczne „Dlaczego tak drogo?”.

 

Podpowiemy Ci, jak udoskonalić etap planowania i prezentowania planu leczenia, aby Twoi pacjenci jak najczęściej mówili „Tak”. Tomografia stożkowa (CBCT) to zaawansowana technologia pozyskiwania obrazów radiologicznych niezwykle przydatna w diagnostyce, planowaniu leczenia i jego skutecznej realizacji. Zapewne Tobie również zdarzyło się wielokrotnie kierować pacjentów na tomografię 3d na pewnym etapie leczenia.

Coraz częściej nie tylko specjaliści w dziedzinie implantologii czy chirurgii zauważają korzyści związane z możliwością wykonania skanu 3D na miejscu. To jedno z niewielu rozwiązań, które pomaga rozwinąć możliwości diagnostyczne i terapeutyczne placówki i jej pracowników, jednocześnie umożliwiając zaprezentowanie pacjentom ich aktualnej sytuacji w sposób, który ułatwia podjęcie decyzji dotyczącej dalszego leczenia. Bez względu na to, czy chodzi o leczenie ortodotyczne, endodontyczne, zabieg chirurgiczny czy implantologiczny, dzięki obrazowaniu 3D zarówno Ty, jak i pacjent ujrzycie pełny obraz.  Zyskujesz pewność i bezpieczeństwo przy zabiegach, które w innym razie mogłyby budzić Twoje obawy.

 

Co zatem musi się wydarzyć, aby przejść od konsultacji do realizacji?

 

 

„TAK” DLA TWOJEJ PRAKTYKI. LEPSZA EDUKACJA PACJENTÓW

 

Wdrożenie zaawansowanych technologii poprawiających bezpieczeństwo leczenia to decyzja, którą docenią pacjenci. Bez względu na poziom wiedzy technicznej czy medycznej, z pewności zauważą oszczędność czasu (zdjęcia wykonywane na miejscu), dokładność diagnozy i przejrzystość planu leczenia. Gabinet wyposażony w najnowsze technologie budzi zaufanie i buduje poczucie bezpieczeństwa. Pamiętaj zatem, aby na swojej stronie internetowej zamieścić informacje o rozwiązaniach stosowanych w Twoim gabinecie i korzyściach wynikających z nich dla pacjentów. Pochwal się nowymi możliwościami swojej praktyki w komunikacji z pacjentami – w reklamach, ulotkach, poczekalni, podczas dnia otwartego.

 

Tomografia 3D pomoże utrzymać aktualnych pacjentów, a także pozyskać nowych. Nie tylko nie będziesz już odsyłać pacjentów na dodatkowe zdjęcia do innych placówek – teraz to inni będą mogli swoich pacjentów kierować do Ciebie.  Zaawansowana diagnostyka obrazowa to doskonałe narzędzie dla każdego stomatologa. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, jak najlepiej wykorzystać pozyskane dzięki tomografii 3D informacje i jak przedstawić wynikające z tego korzyści pacjentowi.

 

 

„TAK” DLA 3D. WIĘKSZA LOJALNOŚĆ PACJENTÓW

 

Wdrożenie diagnostyki 3D w praktyce stomatologicznej może oznaczać spore zmiany dla stałych pacjentów. Początkowo mogą oni mieć wiele pytań i wątpliwości związanych z koniecznością wykonania skanu i narażeniem na dodatkową dawkę promieniowania.

Czy zdjęcie 3D jest potrzebne?

Najłatwiej przekonać pacjentów o wyższej wartości skanu 3D nad zdjęciem 2D odwołując się do ich doświadczeń jako konsumentów. Im więcej mamy informacji, tym bardziej świadomie podejmujemy decyzje zakupowe. W przypadku leczenia stomatologicznego można podkreślić jak ważny jest pełny obraz sytuacji wyjściowej, umożliwiający zbliżenia, obracanie o 360°, podgląd z każdej strony. Jednowymiarowy obraz jest niewystarczający szczególnie gdy na jego podstawie podejmujemy decyzje dotyczące naszego  zdrowia. Dysponując kompletem danych, nie tylko lepiej zaplanujesz specjalistyczne leczenie, ale też łatwiej wyjaśnisz pacjentowi różnice między dobrym, lepszym i najlepszym dla niego rozwiązaniem.

 

Czy dodatkowa dawka promieniowania jest niebezpieczna?

To najczęstsza obawa pacjentów związana z wykonywaniem tomografii 3D w gabinecie stomatologiczny. Dzięki stałemu rozwojowi technologii dawka promieniowania, na jaką narażony jest pacjent podczas obrazowania 3D, jest porównywalna z tą podczas wykonywania pantomogramu i całkowicie bezpieczna. Najnowszy aparat Gendex GSDP-800 wyposażony jest w opatentowaną technologię redukcji dawki (Dose Reuction Technology™, DRT). Dostarcza on wysokiej jakości zdjęcia 3D przy minimalnej wymaganej dawce promieniowania. Aparat posiada zmotoryzowany podbródek. W połączeniu z możliwością dowolnego określenia pola badania na dotykowym ekranie pozwala to operatorowi uchwycić dokładnie okolicę naszego zainteresowania bez konieczności powtórek. Dostępne są pola obrazowania od 5x5 cm aż do 8 x 15cm.

Skany CBCT znacząco ułatwiają wyjaśnienie pacjentowi w prosty sposób, co zamierzamy zrobić i dlaczego możemy być pewni przebiegu leczenia. Pacjent, który rozumie nasze intencje staje się bardziej zaangażowany i chętniej decyduje się na leczenie.

 

„TAK” DLA LECZENIA. WARTOŚĆ DIANOSTYKI 3D DLA  PACJENTÓW

 

Mówi się, że dobry obraz jest wart tysiąca słow. A co jeśli  powiemy Ci, że dobry obraz oznacza 2 dodatkowe implanty miesięcznie? Że dobry obraz to nowi pacjenci, nowe usługi i wzrost przychodów Twojej praktyki? Skany 3D to doskonałe narzędzie profilaktyczne, diagnostyczne i edukacyjne. Oto kilka przykładów wykorzystania obrazów 3D w różnych dziedzinach stomatologii:

Ortodoncja – daje możliwość oceny etapu wzrostowego pacjenta, zbadania symetrii szkieletowej, precyzyjnego określenia kształtu wyrostków zębodołowych, ustalenia okluzji oraz dokładnej budowy stawów skroniowo-żuchwowych, a także umożliwia zaplanowanie szczegółowo procesu leczenia.

 

Endodoncja – pomaga lokalizować i odnajdywać anomalie w systemie kanałowym zęba, czy zakrzywienia kanału. Odzwierciedla idealnie realną anatomię zęba, który lekarz chce leczyć.

 

Implantologia – pomaga ocenić w skali 1:1 jakość i gęstość kości. Umożliwia lekarzowi dokładne określenie położenia zatoki szczękowej oraz nerwu zębodołowego dolnego, czyniąc procedurę implantacji zdecydowanie mniej ryzykowną. Stomatolog ma możliwość wykonania zabiegu z pomocą szablonu chirurgicznego zaprojektowanego w oprogramowaniu. Dzięki prawidłowemu kątowi wprowadzania implantu wpisanego w szablon późniejsze wykonanie ostateczniej odbudowy protetycznej jest łatwiejsze i znacznie szybsze.

 

Chirurgia szczękowa - umożliwia chirurgom określenie protokołu postępowania podczas skomplikowanych zabiegów, w tym także ortognatycznych. Chirurg z łatwością określi lokalizację zębów dodatkowych lub nadliczbowych, oraz zatrzymanych. Zaplanuje bezpiecznie zabieg w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego, czy choćby wyłuszczenie torbieli. 

 

Periodontologia - daje klinicystom możliwość określenia stopnia ubytku kości w przyzębiu, stwierdzenia obecności złamania zęba, bądź wyrostka zębodołowego. Dzięki niemu lekarz zbada grubość blaszki kostnej znajdującej się po stronie przedsionkowej korzenia zęba. Określi także dokładne położenie zęba na wyrostku, szczególnie w przypadku planowania leczenia ortodontycznego u pacjenta.

 

Informacje, jakie uzyskasz dzięki skanom CBCT pozwolą CI bardziej precyzyjnie planować leczenie chirurgiczne, zmaksymalizować bezpieczeństwo i wykluczyć konieczność zabiegów rewizyjnych. Dzięki temu skraca się czas zabiegu, a także rekonwalescencji pacjenta. Trudno o lepsze powody, by pacjent powiedział „TAK”.

 

Ostatnie „TAK” należy do Ciebie. I nie chodzi tu tylko o zgodę na wdrożenie technologii 3D do Twojej praktyki, ale o to, czy zechcesz dzięki obrazom 3D rozpocząć nowy etap swojej kariery zawodowej. Wielu dentystów przyznaje, że diagnostyka CBCT we własnej praktyce nie tylko pozwoliła im rozwinąć skrzydła, rozszerzyć zakres usług i grono pacjentów, ale też przywróciła im radość z codziennej pracy.

 

Powiedz „TAK”.

 

Więcej informacji:

KaVo Polska Sp. z o.o.

Al. Jana Pawła II 27,

00-867 Warszawa

www.kavo.pl

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Jakie czasopismo stomatologiczne prenumerujesz?

  • Magazyn Stomatologiczny
  • As Stomatologii
  • Nowy Gabinet Stomatologiczny
  • Poradnik Stomatologiczny
  • Stomatologia Współczesna
  • TPS
  • Kwintesencja
  • Forum Stomatologii Praktycznej
  • Inne
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS